Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент


Географія
Реферат - І Р А Н 6

ІРАН

Реферат на тему:

“І Р А Н”

Європейці частіше іменували Іран Персією, перейнявши назву від древніх греків. Але в 1953 році уряд країни офіційно затвердило за нею місцева древня назва Іран. Іран - велика багатонаціональна держава з населенням близько 26 млн. чоловік (1996 р.), по площі - 1648 тис. кв. км. - уступає в закордонній Азії лише Китаєві, Індії, Індонезії і Саудівській Аравії.

Природа і ландшафт Ірану уражають контрастами і розмаїтістю. Гірські ланцюги і плоскогір'я, що займають 3/4 території, обрамляють у центрі марну Велику Соляну пустелю (Деште-Кевир) і Деште-Лут.

На півночі до схилів Ельбрусу примикає багата опадами і частково заболочена Південно-Каспійська низовина, де схожі з джунглями лісу, перевиті ліанами і диким виноградом, чергуються з посівами рису, плантаціями цитрусових, чаю, тютюну, кенафу. У лісах водяться фазани, кабани, козулі, олені, барси і навіть тигри, а в прибережних очеретах - зграї рожевих фламінго, диких гусаків і утік.

На крайньому півдні Ірану, у приморській низинній смузі, що овівається жаркими вітрами і курними бурами, зустрічаються лише рідкі оазиси з гаями фінікових пальм так заросли колючих чагарників. Однак на заході ця низовина включає родючу рівнину Хузистана - зону розвитого приливного землеробства. Рівнину зрошують стрімкі води Каруна - найбільшої і єдиної судноплавної ріки Ірану. У низов'ях по її берегах розкинулися пальмові гаї, сади, плантації цукрового очерету. В устя Каруна знаходиться один з центрів світової нафтопереробної промисловості - острів Абадан, суцільно забудований величезними заводами і причалами для танкерного флоту.

Основні природні ресурси - нафта, руда, вугілля й ін. Корисні копалини. По покладах нафти Іран входить у першу десятку країн у світі. Могутні поклади знаходяться в Південно-Західному Ірану, де по сусідству з кочовищами височіють бурові установки, нафтопереробні заводи. Основні галузі промисловості нафтохімічне, текстильна, виробництво цементу і будівельних матеріалів, харчова, металургійна.

Сільське господарство в Ірану розвито слабко, він не цілком забезпечує себе продовольством. Переважні культури - пшениця, рис , інші зернові культури , цукровий буряк, фрукти , горіхи , бавовна , дріб'язкові продукти . вовна , ікра. До речі, Іран є незаконним виробником опіуму як для внутрішнього, так і для міжнародного ринку.

Населення Ірану 26 млн. чоловік. Працездатне населення складає 15400 тис. чоловік (1990р.); з них у сільському господарстві зайнято 33 % , у промисловості - 21 % ( 1989 р.). Рівень народжуваності складає приблизно 4.93 немовл/жінку (1995 р.). Грамотність - близько 66 % населення (74 % чоловіків, 56 % жінок) у віці від 15 років і більше можуть читати і писати ( 1991 р.). Національний (етнічний) склад різноманітний. Тут живуть - перси 51 %, азербайджанці 5 %, курди 9 %, гіляки і мазандарини 8 %, лури 2 %, балоши 1 %, араби 1 %. інший 3 %.

Основні релігії - шиїти 95 %, суннити 4 % , зороастрийци , євреї , християни 1 % .

Мови - 58 % перський і його діалекти. 26 % турецький і його діалекти. 9 % курдський , 2 % лурокий , 1 % болохський , 1 % арабська мова , 1 % турецький , 2 % інші мови.

Уряд - повне найменування - Ісламська Республіка Іран (ИРИ). Лад (форма державного керування) - ісламська республіка.
Столиця -Тегеран. Адміністративно-територіальний розподіл - 24 провінції (остана).
Незалежність -1 квітня 1979 р., проголошена Ісламська Республіка Іран.
Конституція - 2-3 грудня 1979 р.; переглянута в 1989 р. щоб розширити повноваження президента й усунути інститут прем'єр-міністра.
Законодавство - Конституція узаконює Ісламські принципи керування
Національне свято - 1 квітня - День проголошення Ісламської Республіки (1979 р.).

Виконавча влада -аятолла, президент, кабінет міністрів.
Законодавча влада - однопалатний парламент - Збори ісламського комітету (меджліс) - під контролем аятолли.

Судова влада - Верховний Суд (під контролем аятолли).

Керівництво - політичний і духовний Керівник країни - аятолла Сейеда Алі Хамени (обраний


Сторінки: 1 2