Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент 

Великобританія

Площа – 244 тис. км квадратних. Населення – 58,1 млн чоловік.

Столиця – Лондон.

Великобританія – острівна країна, що розташована на північному сході Євразії. Крім острова Великобританія, північно-східної частини острова Ірландія, до складу країни входить низка великих островів, розташованих довкола. Сполуче королівство Великобританії і Північної Ірландії складається з Англії та пізніше завойованих і приєднаних до неї Уельсу, Шотландії і Північної Ірландії, що мають ті чи інші елементи автономії. Найближчими сусідами є Франція та Бельгія. На сході держава межує з Ірландією, що була 700 років колонією Великобританії. Звільнення Ірландії відбулось у 1949 році. 6 графств Ольстера залишились у складі Великобританії.

Великобританія належить до 7 найрозвинутіших країн світу, є членом Євросоюзу. Крім того, вона очолює Британську Співдружність Націй – політ. й екон. утворення, що складається з 49 незалежних держав і колоніально залежних країн. Країна єчленом НАТО.

Великобританія – парламентська монархія. Зако-нодавча влада належить монарху і парламенту, що складається з палати Общин і палати Лордів.

Природно ресурсний потенціал. Країна багата на гідроресурси. Більшість регіонів країни не має проб-лем з водопостачання через надмірну зволоженість клімату і повноводність річок, найбільшими з-поміж яких є Северн, Темза, Мерсей, Трент, Уай та інші.

Грунти на півдні і заході переважно гірсько-лісові і підзолисті, на сході і південному сході – бурі лісові, в південно-східній частині Англії – перегнійно-карбо-натні і алювіальні.

Ліси займають невеликі площі, але недостатні лісо-насадження компенсуються численимипарками і лісосмугами.

Населення Великобританії складається з англійців, що становлять 4/5 усіх жителів; шотландців, уельсців і ірландців; вихідців з країн Співдружності.

Великобританія – високоурбанізована країна; в міс-тах проживає 80% населення, з них 1/3 – у великлх агломераціях; 1/8 – у столиці з околицями.

У Великобританії низька народжуваність на фоні значної тривалості життя, тому для країни характер-не так зване старіння нації. Галузева структура зай-нятості – типова для економічно розвинутої країни.

Промисловість Великобританії поступається за темпами росту та продуктивністю праці іншим провідним країнам світу. За обсягом промислового виробництва краєна посідає 7 місце у світі.

Тваринництво різко переважає над рослинництвом. Тваринницька продукція становить 70% продукції сільського господарства. Розвинуте скотарство, сви-нарство, птахівництво. В рослинництві використо-вують високоврожайні сорти пшениці, ячменю, цукрових буряків, картоплі. Сучасне сільське госпо-дарство забезпечує населення країни продуктами харчування на 75%.

Найпотужнішим промисловим районом з розвину-тим портовим господарством є Південна Англія.