Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент 

Монітор – частина комп’ютерної системи

План

Що таке монітор?

Види моніторів?

Як зберегти своє здоров’я?

Монітор – це пристрій виведення графічної і текстової інформації у формі, доступній користувачеві. Монітори входять до складу будь-якої комп’ютерної системи. Вони стали життєво важливим компонентом при визначенні загальної якості й зручності експлуатації комп’ютера. Сьогодні розвиток комп’ютерних технологій вимагає розробки нових моніторів, більшого розміру і з новими можливостями. У нижческазаному я намагатимуся описати існуючі типи моніторів, принципи роботи деяких з них. Природно, що не було б потреби в удосконаленні моніторів, якщо не було прогресу в інших областях. Таким чином, розвиток моніторів безпосередньо пов’язаний з прогресом і удосконаленням інших складових комп’ютера.

ЕПТ-монітори

Сьогодні найпоширеніший тип моніторів – це монітори з електронно-променевою трубкою. Вони дуже схожі на сучасні телевізори. Та й принцип роботи у них такий ж: всередині кінескопа монітора розташована трубка, яка посилає пучки світла трьох спектрів – червоного, зеленого і синього – на люмінофор, яким вкритий екран. Він світиться основними кольорами з різною інтенсивністю, і в результаті формується зображення з необхідним кольором.

Переваги ЕПТ-моніторів полягає в тому, що вони доступні пересічному жителю по ціні, чітке відображення малюнка і великий кут огляду, який обмежується лише можливостями людського ока.

Недоліки – вони дуже шкідливі для здоров’я , і їхня контрастність порівняно низька.

РК-монітори

 

Рідкокристалічні монітори зроблені з речовини, що знаходиться в рідкому

стані, але при цьому має деякі властивості, притаманні кристалічним тілам. Екран РК-монітора являє собою масив маленьких сегментів(пікселів), якими можна маніпулювати для відображення інформації. Для виведення зображення необхідним є підсвічування монітора ззаду так, щоб світло породжувалося в задній частині дисплея. Це необхідно для того, аби спостерігати зображення з гарною якістю, навіть якщо навколишнє середовище темне. Колір з’являється у результаті використання трьох фільтрів. Комбінуючи три основні кольори для кожної точки або пікселя екрана, можна відтворити будь-який колір.

До переваг РК-моніторів можна віднести те, що вони справді плоскі (займають набагато менше місця, ніж ЕПТ-монітори), створюване на їхніх екранах зображення відрізняється насиченістю кольорів. Вони не мають викривлень на екрані. Також додам, що споживча потужність у РК-моніторів істотно низька (мало споживають електроенергії).

Недоліки – мала швидкість оновлення інформації.При швидкому переміщенні курсору миші чи перелистуванні тексту контури деяких об’єктів розпливаються.

Також вони мають малий кут огляду, тобто, якщо на монітор дивитися не прямо, а під певним кутом, то зображення буде нечітким. І нарешті, для «середньостатистичного» жителя найбільший мінус РК-моніторів – їх ціна.

Плазмові монітори

Робота плазмових моніторів дуже схожа на роботу неонових ламп, зроблених у вигляді трубки, заповненої інертним газом низького тиску. Фактично кожен пікселя на екрані працює як звичайна флуоресцентна лампа. Висока яскравість і контрастність поряд з відсутністю мерехтіння є великими перевагами. Крім того, кут, під яким можна побачити якісне зображення, істотно більший, ніж у випадку з РК-моніторами.

Головним недоліками такого типу моніторів є досить висока споживана потужність, що зростає при збільшенні діагоналі монітора, і низька роздільна здатність, обумовлена великим розміром елемента зображення. Через ці обмеження такі монітори використовуються поки що тільки для конференцій, презентацій, інформаційних щитів, тобто там, де потрібні великі розміри екранів для відображення інформації.

Пластикові монітори

Є ще одна нова і перспективна технологія: це пластик, що світиться. Пластикові екрани наближаються за ефективністю до рідкокристалічних дисплеїв, але поступаються їм терміном служби. До переваг також можна віднести:

- оскільки пластик сам випромінює світло, зайвим є підсвічування й інші хитрощі, необхідні для одержання кольорового зображення;

- ---монітор забезпечує 180-градусний кут огляду;

- оскільки дисплеї працюють при малій напрузі живлення, його можна використовувати в портативних пристроях, що живляться від батарей;

- плазмові монітори можна використовувати для відтворення відеоінформації.

Ці переваги і дешевизна призвели до виникнення вельми райдужних перспектив.

Монітор і здоров’я

Сучасна людина проводить за комп’ютером не менше 4 годин у день, і це,

Звичайно, відкладає відбиток на її здоров’ї та самопочутті. Що ж може ховати у собі небезпеку для здоров’я людини, і яким


Сторінки: 1 2