Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонементРЕФЕРАТ

на тему:

Блондування волосся.

Мелірування.

І. Блондування волосся.

Показниками процесу освітлення, які впливають на перебіг хімічної реакції, вважають:—

рівень освітлення;—

час витримки;—

кількість нанесеного препарату;—

концентрацію препарату;—

температуру, за якої відбувається перебіг процесу. Будь-який ступінь освітлення

— від легкого до повного — пору-шує структуру волосся.

Для досягнення позитивних результатів освітлення та збере-ження структури волосся дотримуються певних правил:—

волосся перед знебарвленням не миють;—

ретельно добирають міцність окисника та визначають рівень освітлення відповідно до стану волосся: для волосся першої групи концентрація знебарвлювача (перекису водню) становить до 9-12%. для волосся другої групи — 7-9%, третьої — 4-7%, четвертої групи — 3-4%;—

час витримки у межах 15-50 хв. визначають залежно від необ-хідного ступеня освітлення, інтенсивності натурального пігменту, структури та стану волосся, а також температури зовнішнього сере-довища.

Темне натуральне волосся та волосся, фарбоване червоними то-нами, важко освітлюється; для цього необхідно багато часу. Може скластися ситуація, за якої пігмент не встигає освітлитися до потрібного рівня, а кератин волосся вже значно ушкоджено. Якщо дію знебарвлювача не зупинити, волосся буде повністю зруйноване, «згорить». Щоб уникнути такого результату, рекомендується освіт-лювати волосся у 2-3 прийоми по 15-20 хв.; після кожного з етапів волосся слід вимити і висушити.

Після освітлення волосся ретельно миють теплою водою, ней-тралізуючим шампунем і бальзамом-ополіскувачем. Освітлення припиняється в момент нейтралізації.

Освітлення волосся та хімічна завивка можуть здійснюватися з тижневою перервою.

1. Первинне освітлення

Корені волосся освітлюються швидше, ніж кінчики, завдяки теп-лу шкіри голови. Тому при первинному освітленні суміш наносять на немите волосся, відступивши від коренів 1 -3 см по всій довжині пасма, а через 8-10 хв. — на корені. Процес освітлення проводять за загальною технологічною послідовністю. Утеплювальний ковпак і додаткове тепло бажано не застосовувати.

2. Повторне освітлення

Процес передбачає освітлення відрослих коренів. Засіб нано-сять тільки на відрослу частину волосся. Час витримки при цьому визначається тривалістю досягнення бажаного рівня освітлення.

Якщо кінці пасом потемнішали між фарбуваннями, їх освітлен-ня потрібно поновити. Для цього суміш наносять спочатку на корені, через 8-10 хв. відчісуванням розподіляють по всій довжині пасма.

Повторне освітлення бажано проводити препаратами однієї фірми.

Процедуру освітлення закінчують після досягнення очікувано-го результату за загальною послідовністю фарбування.

ІІ. Мелірування.

Залежно від довжини волосся і задуманого ефекту, освітлення окремих пасом можна досягти різними техніками:—

за допомогою фольги;—

за допомогою спеціальної шапочки;—

на гребінці та ін.

1. Мелірування за допомогою фольги

Виконується на сухому, немитому волоссі. Фольгу попередньо нарізають смужками, завдовжки і завширшки більшими, ніж пасма, на 2-3 см, щоб виконати 2 згини з боків. Один край фольги заги-нається на 0,5-1 см для утримання лишків суміші. Для довгого волосся фольгу вирізають більшою, перегинаючи двічі або тричі по довжині, а з боків залишають без згинів (рис. 9.3).

Рис. 9.3. Мелірування за допомогою фольги.

Нанесення суміші починають з нижньопотиличної зони. Зиг-загоподібним проділом відділяють пасмо гребінцем із «хвости-ком». Отримане пасмо розчісують методом «штопання» на окремі тонкі пасма, підкладають під них фольгу. Розчин наносять від кінців пасом до коренів, загортають фольгу, згинаючи навпіл та з боків. Аналогічно наносять суміш на всі пасма: потилиці, тім'яної зони, скронь (фронтальну зону розділяють проділом, звичним для клієнта).

Час витримки може бути 10-40 хв., після чого препарат змива-ють з окремих пасом, розгортаючи фольгу пасмо за пасмом. Потім усе волосся промивають водою, шампунем та ополіскують.

Кінцевий ефект визначається шириною відділених пасом і фор-мою проділів.

2. Мелірування на шапочку

Для мелірування короткого волосся та волосся середньої до-вжини випускаються спеціальні шапочки з отворами. При їх засто-суванні роботи виконують у певній послідовності:

1. Сухе немите волосся за-чісують у напрямку майбутньої зачіски, надівають шапочку, яка повинна добре прилягати до голови.

2. Гачком через отвори ша-почки витягують догори пасма обраної товщини (рис. 9.4).

3. Розчин наносять на пас-ма волосся. Час витримки — 20-50 хв.

4. Пасма промивають, не знімаючи шапочку. На пасма та шапочку наносять шампунь, знімають шапочку та миють усе волосся.

5. Волосся ополіскують за допомогою шапочки

 

Рис. 94 Мелірування бальзамом.

3. Мелірування за допомогою гребінця

Найпростіший варіант освітлювання пасом. Волосся розчісують у напрямку майбутньої зачіски. Освітлювальну суміш наносять на


Сторінки: 1 2 3