Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонементРеферат

Шкільні твори для 3 класу

Лісові сторожі

План

1. Чому ворон називають лісовими сторожами?

2. Як прогнали ворони вовка?

3. Кого помітили ворони на березі лісового озера?

4. Чому сховалась у темному лісі лисиця?

Усе бачать, усе чують розумні ворони. Тому їх називають лісовими сторожами.

Ось на галявину зі здобиччю в зубах вибіг сірий вовк. Побачили його гострі на око ворони, закружляли над розбійником, закричали на все вороняче горло. Почув цей ґвалт вовк. Прищулив вуха, хутчіше подався до свого лігва.

На березі лісового озера помітили ворони лисицю. Тихенько крадеться вона до нори.

Знову закричали ворони на весь ліс. Злякалась, сховалась у темному лісі лисиця.

2. Складання тексту з деформованих речень.

1. Літо, настало.

2. Ромашки, волошка, у, полі, зацвіли, й.

3. Шовкові, гойдає, трави, вітерець.

4. Ромашки, дивляться, оком, жовтим.

5. Виглядають, трави, небесні, із, волошки.

Кольорове літо

Настало літо. У полі зацвіли ромашки й волошки. Вітерець гойдає шовкові трави. Ромашки дивляться жовтим оком. Небесні волошки виглядають із трави.

3. Письмовий твір на основі прослуханої п'єси П. І. Чай- ковського «Осіння пісня».

Пізня осінь

Твір

Я уявила пізню осінь. Природа віддала людям усе, що мала, чим була багата. Дерева, мов воїни, готуються до бою. Вони поскидали із себе парадне вбрання. Так їм ліпше вистояти проти колючого морозу та вітру. Іде осінь, перевіряє, чи всі її діти готові протистояти зимі. Музика звучить дуже жалібно, пронизливо. Хто знає, чи всі вистоять, чи ніхто не загине. Але життя завжди перемагає, тому ми впевнені, що все в природі буде гаразд. І наприкінці «Осінньої пісні» Петра Ілліча Чайковського звучать мажорні акорди.

4. Письмовий твір за серією малюнків «Зимові розваги», колективно складеним планом, опорними словами та зразком учителя.

Опорні слова: сніжинка, веселощі, вулиця, санки, снігова баба, кудлатий, перекидались, не помічали, скульптори. План

1. Якої пори довго чекали діти?

2. На лижі, ковзани, саночки!

3. Витвір скульпторів.

4. Дітям не страшний мороз!

Зимові розваги

Настала сніжна зима. Довго чекали цієї пори діти. Нікого не втримати вдома! Шум, сміх, галас на вулиці. З гірки мчать швидкі санчата, які несуть Лізу й Петруся. За ними летить цілий гурт хлоп'ят. Із захопленням стають на ковзани Іринка й Наталочка. Неподалік швидко постає снігова баба. Керує роботою скульптор Оля. Тут же бігає кудлатий песик Тузя. З веселим сміхом діти падають у сніг, перекидаються. Веселі, збуджені, вони не помічають морозу.

5. Написання запрошення на свято за поданим планом. План

1. Звертання.

2. Вітання.

3. Побажання.

4. Запрошення.

5. Підпис.

6. Дата.

Шановні бабусю й дідусю!

Вітаю Вас зі святом Нового року. Бажаю Вам міцного здоров'я, добробуту, гарного відпочинку на свята, а також запрошую Вас на мій новорічний ранок.

До побачення. Буду вас чекати.

(число) (підпис)

6. Лист-опис

Добрий день, дорога Валю!

У тебе, мабуть, також розпочалися зимові канікули? Як ти їх проводиш? Під час зимових канікул я цікаво відпочиваю. Особливо мені запам'ятався один день. Ми з татом пішли до лісу. Взяли моркву, шматочки хліба, сіна. На узліссі побачили зайця, він тікав від лисиці. Тато крикнув, і лисиця зникла в кущах. А заєць побіг просто на нас. Я хотіла дати йому морквину, але маленький боягуз швидко повернувся й побіг у ліс. Так ми з татом врятували зайчика. Харчі лісовим мешканцям розклали під кущами. А який день зимових канікул запам'ятався найбільше тобі? Напиши мені про це.

До побачення.

(число) (підпис)

7. Колективне складання текстів описів художнього та офіційно-ділового стилів.

Моя кімната

Опис в офіційно-діловому стилі Кімната, у якій я вчу уроки, велика, квадратна. Біля вікна стоїть стіл. За дверима стоїть шафа, а біля стіни — ліжко. Над ліжком висить картина.

Опис у художньому стилі Кімната, у якій я вчу уроки, велика, простора і світла. Біля вікна стоїть стіл. Він накритий білою скатертиною. На столі — ваза з польовими квітами. За дверима стоїть дерев'яна шафа, а біля стіни — моє ліжко. Над ліжком висить моя улюблена картина.

Я дуже люблю свою кімнату. У ній тихо й затишно.

8. Стислий письмовий переказ казки «Хатка в березовому лісі» за поданим планом і словником.

План

1. Хатина в лісі та її мешканці.

2. Наміри вовка та вовчиці.

3. Доброта та дружба перемагають.

Словник: давно-давно, коник, цапок, Рябко, дружно, страшний вовк, заховав, побудували, знайшов, розправилися, непереможні.

Хатка в березовому лісі

Казка

Колись давно-давно жили біля лісу дідусь та бабуся. У них були коник, півень, цапок, баран, кізочка та песик Рябко.

Жили всі дружно, разом працювали, були веселі та щасливі. Та ось із лісу прийшов страшний вовк і вовчиця. Вони вимагали в дідуся курей. Тоді дідусь заховав своїх друзів далеко в лісі.

Побудували вони собі хатку та й жили в ній. Але вовчисько й там знайшов їх. Тварини гуртом відбилися від страшного лиха. Спочатку вони розправилися з вовком, а потім і з вовчицею. Дружно живе це веселе працьовите товариство в лісі й дотепер. Адже добро та дружба — непереможні.

9. Письмовий твір за картиною І. Куїнджі «Березовий гай».

І. Куїнджі (1842-1910) народився в Україні в м. Маріуполі в незаможній грецькій родині. Він рано осиротів і в одинадцять років пішов заробляти собі на хліб. Працював у хлібо- торговця, у підрядника, пізніше став.ретушером. Прізвище Куїнджі означає «золотих справ майстер». Певний час Ку- інджі набував досвіду в майстерні Айвазовського. На початку 70-х років він жив у Петербурзі й навчався в Академії Мистецтв.

Березовий гай

Твір

Пейзаж насичений динамікою повного життя. Коли дивишся на картину, виникає враження, ніби в літній час, у сонячний день, пробравшись через кущі, ми опинилися на широкій галявині. Перша половина дня, ранкова свіжість роси. Могутні, осяяні світлом стовбури беріз на залитій сонцем галявині, затемнений гай. У всьому контрасти: покритий тінню гай і світло-блакитне небо, темна вода струмочка і світла ряска біля його берегів. Приваблює свіжістю, прохолодою лісове джерело. Слідом за течією джерела погляд переноситься на залиту сонцем галявину, яка ховається в темно- зеленому лісі.

Картина оспівує радість життя. Сонце — символ життя — несе живильну силу землі.

10. Письмовий твір-опис «Весна прийшла» на основі власних спостережень, за планом і словником.

Словник: теіїлі, весняні, яскраво, проміння, лагідне, молоденька травичка, весняні квіти, веселі птахи, справжня.

План

1. Які настали дні?

2. Як світить сонце?

3. Що витикається із землі?

4. Як змінюються дерева?

5. Хто господарює в саду?

Весна прийшла

Твір-опис

Настали теплі весняні дні. Яскраво світить золоте сонечко. Лагідним промінням пестить воно природу. Виткнулась із землі молоденька травичка. Тягнуться до сонця її зелені паростки-рученята. Зацвітають перші весняні квіти. На деревах з'являються маленькі листочки. У саду господарюють заклопотані веселі птахи. Вони в'ють гнізда та знищують шкідників. Настала справжня весна.

11. Твір-розповідь з елементами роздуму на тему: «У кожного своє щастя».

Я щаслива, що народилася. Я радію, коли пробуджується природа, коли падає сніг або йде дощ, коли світить ясне сонечко і співають пташки.

Я радію, коли всі рідні здорові. Я щаслива, що в мене є мама, тато, братик.

Я люблю життя, через те й щаслива.

12. Переказ за планом та словником «Як котові соромно стало».

План

1. Полювання на горобців.

2. Мокрий кіт.

3. Невдаха присоромлений.

Словник: мружиться, принишк, насторожився, пробирається, невдаха.

Вийшов кіт на поріг, мружиться від ясного сонечка. Раптом чує — горобці зацвірінькали. Принишк кіт, насторожився. Тихенько став пробиратися до паркана. А там сидять горобці.

Підповз аж до паркана та як стрибне. Хотів горобця схопити. А горобчик — пурх та й утік. Кіт перескочив через паркан та в калюжу й упав. Вискочив мокрий, брудний.

Іде кіт додому. Соромно йому. А горобці позліталися з усього подвір'я, літають над невдахою та цвірінькають. Так вони сміються з кота.

13. Складання з переставлених речень зв'язної розповіді з елементами опису.

Тигреня

3. Передні лапи в тигреняти важкі й сильні, а задні набагато тонші. 2. У нього велика широка голова з круглими зеленими очима, широкий лоб і коротенькі вуха. 1. У клітці ми побачили тигреня. 4. Тулуб у нього худий, а хвіст — довгий, як змія. 5. За розміром тигреня, як велике шестимісячне цуценя.

14. Твір-міркування за твердженням і доказом. Твердження. Птахи прикрашають нашу природу. Доказ. У травні з небесної блакиті, з дерев і кущів линуть

радісні пташині голоси. Польовий жайворонок дзвіночком вітає народження нового дня. З ранку до пізнього вечора чути пташині серенади в парках, лісах, садах. Розсипається перлинами навкруги солов'їна пісня. Висновок. Бережіть птахів.

15. Твір-опис «Снігур» за власним спостереженням.

План

1. Що було на голівці птаха?

2. Що прикрашало спинку?

3. Що майоріло на грудях і черевці?

4. Що робила пташка дзьобиком?

Словник: яскраві снігурі, наче жар, бурувато-сірі, дзьобик, пір'я.

Снігур

До годівнички прилетіли пташки. Вони були дуже гарні. Та одна з них вирізнялася серед інших. Це був яскравий снігур.

На голівці в нього чорна шапочка. Спинку прикрашав бурувато-сірий піджачок. На грудях і черевці майоріли, наче жар, червоний фартушок і червона сорочка. Коротеньким і товстим дзьобиком пташка вишукувала ягоди горобини.

Снігурі недарма дістали таку .назву, бо прилітають із першим снігом.

16. Складання казки за карткаміґ-опорами.

Картка 1

Зачин

Одного сонячного ранку

Основна частина—

Квіточко, квіточко, __ —

А ти хто?—

А ти мене не вкусиш?—

Та що ти! Я —

Будь ласка, пригощайся! Кінцівка.

Полетіла бджілка далі. Квіточка відцвіла. А на її місці

Казка про бджілку

Одного сонячного ранку полетіла бджілка в садок. Прилетіла до квітки медуниці й говорить:—

Квіточко, квіточко, дай поласувати солодким нектаром.—

А ти хто?—

Я невтомна трудівниця — бджілка.—

Я ти мене не вкусиш?—

Та що ти! Я не кусаю квіточки, а допомагаю їм перетворитися на солодкий нектар.—

Будь ласка, пригощайся! Полетіла бджілка далі.

Квіточка відцвіла. А на її місці з'явилась ягідка. Вона дозріла й налилась солодким соком.

17. Твір-опис за схемою-опорою та словником. Схема-опора—

Де народився підсніжник?—

Який він?—

Звідки з'явився?—

Які в підсніжника листки?—

На що схожі?—

Яка квіточка?—

Кого зустрічає підсніжник?

Словник

Темний, білосніжний, привітний, ліс, прорізався, подовжений, зелені, крізь, сніжок.

Підсніжник

Твір-опис

Білосніжний підсніжник народився в темному лісі. Стебло цієї квіточки сміливе й сильне, тому вона перша з усіх квітів прорізається крізь сніжок. Листочки в під сніжника подовжені, зелені. А квіточка білим дзвіночком вклоняється землі, на якій народилася. Це саме та квітка, що зустрічає весну!

18. Казка про весняні місяці.

Додаток.

Березень

(Що зробив?) звільнив землю від снігу, (що зробив?) напоїв її своїми водами. Потім (що зробив?) пробудив від сну дерева.

Квітень

(Що зробив?) дав силу землі,


Сторінки: 1 2