Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонементАрхитектура и мебель барокко (проблемы синтеза)

Курсова робота на тему:

"Історія виникнення стилю бароко"

 

План

Вступ

Архітектура бароко

Інтер'єр

Меблі бароко

Висновок

6.Литература

Вступ

Бароко - один з головних стильових напрямів в мистецтві Європи і Америки кінця XVI - середини XVIII вв. Італійське "Barocco" буквально означає "химерний, дивний, химерний, спотворений". Зародившись у кінці XVI століття, бароко, по суті, було природним продовженням ренесансного стилю. Його витоки сходять до епохи Відродження, зокрема до творчості Мікеланжело, яку нерідко називають "батьком бароко". Мікеланжело рахують одночасно і останнім майстром Відродження і творцем стилю Бароко, бо саме він усвідомив його основний стилеобразующий елемент - пластику стіни.

Формування історичного стилю Бароко, передусім, пов'язане з кризою ідеалів Італійського Відродження в середині XVI ст. і "картиною світу", що нестримно міняється, на рубежі XVI - XVII вв. В той же час, нове мистецтво стилю Бароко виросло на формах Класицизму епохи Відродження. Попереднє століття в Італії було в художньому відношенні настільки сильним, що його ідеї, незважаючи на усі трагічні колізії, не могли зникнути несподівано, вони продовжували чинити значний вплив на уми людей. А шедеври мистецтва "Високого Відродження" - твори Леонардо да Вінчі, Мікеланжело, Рафаеля - здавалися недосяжними. У цьому - суть усіх протиріч "епохи Бароко". Це був час хворобливих змін світогляду, несподіваних поворотів людської думки, частково викликане великими географічними і природничонауковими відкриттями. Бароко, що тяжіло до урочистого "великого стилю", в той же час відбило прогресивні уявлення про складність, різноманіття, мінливість світу. Бароко властиві контрастність, напруженість, динамічність образів, прагнення до величі і пишноти, до поєднання реальності і ілюзії, до злиття мистецтв (міські і палацово-паркові ансамблі, архітектура, інтер'єр, меблі); одночасно - тенденція до автономії окремих жанрів.

З Італії бароко поширювалося на північ в країни, де в ході контрреформації католицька церква знову зміцнила свої позиції.

Причому в різних країнах його стильові особливості проявлялися не однаково. У Англії, наприклад, набагато слабкіше, ніж на "історичній батьківщині", в Італії. Значний розвиток бароко отримав у Франції, Німеччині, Фландрії, Голландії.

Метою нового стилю було уразити, потрясти глядачів, тому театральність, наявність несподіваних ефектів стали його невід'ємними рисами. Головними стильовими ознаками вважалися "складність" (термін Дж. Би. Марино, відомого італійського поета бароко), сполучення несподіваного, зіставлення контрастного. Напруга, грандіозність, підвищена емоційність, хитромудрі комбінації форм і декору, а також переважання криволінійних, а не правильних і симетричних, як у Відродженні, контурів були властиві творам усіх видів мистецтва.

Основні риси: підвищена динамічність форм, неспокійний ритм кривих ліній.

Пишні помпезні форми бароко застосовувалися в першу чергу в архітектурі і інтер'єрах церков і монастирів. У оформленні вікон, меблях, посуд використовувався складні по контурах овальні динамічні спіралі. Зневага специфікою матеріалу веде до зігнутих, дуже пластичних поверхонь предметів, кручених колон, пухкої балясини, багато профільованих карнизів і рамок. Мотивами різьблених і мозаїчних декоративних композицій служать щити, картуші, примхливо в'юнкі стебла, раковини, вінки, гірлянди. Меблі часто покривають яскравими розписами і лаками (Венеція), вводять в декор позолоту і інкрустацію кришталевими пластинками. Сидіння часто суцільно оббиваються дорогими тканинами і рясно прикрашаються бахромою.

Колірна гамма: синіше із золотом, біле із золотом, зелений.

Архітектура завжди вміщувала в себе предметний світ, він був, по суті, її доповненням. Між стінами будинку і побутовими предметами - меблями і посудом - завжди був глибокий внутрішній зв'язок. Був органічний зв'язок предмета і скульптури, живопис.

Архітектура бароко

Для архітектури бароко (Л. Бернини, Ф. Борромини в Італії, Ф. Растрелли в Росії) характерні просторовий розмах, злита, плинність складних, зазвичай криволінійних форм.

Колізія почуттів, внутрішня напруженість, динамічний рух форм стають характерними рисами образного змісту творів. Архітектурні композиції втрачають риси гармонійної рівноваги : центричне змінюється протяжним, круг - еліпсом, квадрат - прямокутником, стабільність композиційного ладу, ясність і чіткість урівноважених пропорцій - складними ритмічними побудовами, рухом мас, різноманіттям пропорцій. При цьому ірраціональність форм поєднується з деякими раціональними рисами, що стали наслідком віддзеркалення в мистецтві новітніх досягнень наукової думки. Шукання мистецтва в чомусь


Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7