Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонементРеферат на тему

Організація оповіщення в системі Цивільної оборони України. Сигнали оповіщення та дії працівників Департаменту за сигналами оповіщення.

План:

1. Організація оповіщення в системі Цивільної оборони України.

2. Сигнали оповіщення цивільної оборони.

3. Дії працівників Департаменту за сигналами оповіщення під час загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціально-політичного характеру

1. Організація оповіщення в системі Цивільної оборони України.

Однією із складових частин системи Цивільної оборони України є система зв’язку, оповіщення та інформаційного забезпечення.

З метою виконання завдання у всіх ланках міських і позаміських пунктів на основі автоматизованих систем централізованого оповіщення, мережі зв’язку та радіомовлення, а також спеціальних засобів створюється система оповіщення та інформаційного забезпечення. Вона являє собою комплекс організаційно-технічних засобів для передачі відповідних сигналів і розпоряджень органам державної виконавчої влади, адміністрації підприємств, установ і організацій, силам цивільної оборони і населенню.

Автоматизована система оповіщення та інформаційного забезпечення створюється на базі загальнодержавної мережі зв’язку та радіомовлення і поділяється на державну і регіональну. Система має забезпечити циркуляційне оповіщення посадових осіб із застосуванням для цього міської телефонної мережі, засобів радіомовлення і телебачення.

Система оповіщення та інформаційного забезпечення використовується централізовано.

Оповіщення підпорядкованих штабів, сил цивільної оборони і населення організовує вищестоящий штаб.

2. Сигнали оповіщення цивільної оборони.

Головний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні НС – це передача повідомлення по мережі повідомлення через квартирні і зовнішні гучномовці, а також через місцеві радіомовні станції та телебачення. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени, а також інші сигнальні засоби.

Звук сирени і переривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільної оборони “УВАГА ВСІМ!”.

Почувши такий сигнал, необхідно негайно увімкнути гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухати повідомлення управління, відділу або штабу ЦО з питань НС та цивільного захисту населення області, міста обласного підпорядкування або сільського району.

На кожний випадок НС управлінням, відділом або штабом ЦО з питань НС та цивільного захисту населення області, міста обласного підпорядкування або сільського району готуються приблизні варіанти повідомлень і записуються на магнітні носії інформації. З урахуванням конкретних подій вони можуть корегуватися.

Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів.

Вислухавши це повідомлення управління, відділу або штабу ЦО з питань НС та цивільного захисту населення, кожний повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

Повідомлення містить наступну інформацію:

  • місце і час виникнення НС;
  • розміри та масштаби НС (загальнодержавного – 2 і більше областей, регіонального – 2 і більше адміністративних районів, або міст обласного значення, місцевого – виходить за межі потенційнонебезпечного об’єктового – всі інші, які не підпадають під зазначені визначення;
  • час початку та тривалість дії факторів ураження;
  • територія, яка потрапляє в осередки або зони ураження;
  • порядок дій при НС;
  • інша інформація.

Повідомлення передаються у наступних видах НС.

- При аварії на радіаційно небезпечному об’єкті.

- При аварії на хімічно-небезпечному об’єкті.

- Про можливий землетрус.

- Про повінь або катастрофічне затоплення.

- Про штормове попередження.

- Про повітряну небезпеку.

- Про закінчення повітряної небезпеки.

- При загрозі хімічного зараження.

- При загрозі радіоактивного зараження.

За планами цивільної оборони Департаменту на випадок повітряної небезпеки працівники Департаменту укриваються у бомбосховищі відкритого акціонерного товариства “Київський мотоциклетний завод”, ключі від якого зберігаються у черговій частині Департаменту.

3. Дії працівників Департаменту під час загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціально-політичного характеру

Аварія з викидом (загрозою викиду) радіоактивних речовин

У разі виникнення аварії з викидом у навколишнє середовище радіоактивних речовин та підвищення рівнів радіації працівники Департаменту герметизують приміщення. Амбулаторія проводить йодопрофілактику працівників.

Аварія з викидом (загрозою викиду) сильнодіючих отруйних речовин

У разі отримання повідомлення про виникнення аварії на ВАТ “Гермес” та розповсюдження вітру в напрямку Департаменту, за розпорядженням начальника цивільної оборони – Голови Департаменту або начальника штабу цивільної оборони – першого заступника Голови Департаменту працівники залишають робочі приміщення та направляються в безпечний район - сквер біля пам’ятника І.Котляревському на розі вулиць Мельникова і Герцена.

Пожежа

У разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожний працівник Департаменту зобов’язаний:

негайно повідомити про це чергового по Департаменту, вказавши


Сторінки: 1 2