Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонементПлан

План

Вступ.

1. Виникнення ісламу.

2. Коран – священна книга мусульман.

3. Історія людства по корану.

Висновок.

Список використаної літератури.

У багатьох релігіях світу маються книги, що шануються віруючими як священні. Сюжети священних книг («Веди» - в індусів, Авеста» - в зороастрійців, «Коран» – у мусульман, «Біблія» (Старий завіт) - в іудеїв, «Біблія», що включає крім «Старого завіту» «Новий завіт», - у християн), так і сюжети давньогрецьких міфів досі залишилися жити у віках, їх вплив на образотворче мистецтво і літературу, як колись, так і зараз, є безсумнівним, і не потребує доведення.

Вивчення початку людської культури, поглиблюється у сиву давнину найперших історичних епох. Саме цей час поклав початок її міфотворчості, що розвивалася протягом багатьох століть, а то й тисячоліть. У форму легенд, притч та міфів виливалася спроба людей переосмислити взаємовідносини між людиною та природою, спроба пояснити різні природні явища, та ін. Таким чином сформувалися різні біблійні, коранічні, величні легенди, міфи та притчі, тощо.

Біблійні, чи інші сказання, міфи Давньої Греції, мали неабиякий вплив на розвиток культури населення того часу.

В них містяться сказання про бога і про богів, їхніх вісниках, посланниках і пророках, розповіді про загробне царство, ангелів і чортів, раї і пеклі, про те, як і ким створені світ, земля, людина, тварини і рослини, установлені обряди і звичаї, визначені учинки віруючих, часом навіть перелічується, які з них похвальні, гідні нагороди - земної і загробної і які - засуджувані, переслідувані людськими і небесними законами.

Проповідники всіх релігій затверджують, що тільки книги їхньої віри правильні, божественні, боговдохновенні. Наука ж підходить до всіх цих книг однаково, об’єктивно, без упередженості. Так вона розглядає і Коран, що в перекладі з арабської мови означає «читання» - головну священну книгу мусульман і водночас є першою писемною пам’яткою арабської літератури, що відіграла надзвичайно велику роль у формуванні арабської літературної мови.

Проблема виникнення релігії дуже важлива для повного розуміння її суті і значення. Якщо ми хочемо досконало знати якесь явище чи річ, ми неодмінно поставимо питання: звідки, чому, як і коли вони виникли і, лише одержавши відповідь на запитання, ми здобудемо знання про це явище. Це стосується і релігії.

В цьому розділі я простежую виникнення третьої (найпізнішою за часом виникнення) світової релігії - іслам - мусульманство. Інтерес до цієї теми виник особисто в мене завдяки шкільній екскурсії до київської мечеті. Походження ісламу з’ясовано детальніше, ніж походження християн-ства та буддизму, бо воно майже від самого початку висвітлюється письмовими джерелами.

Це одна з найпоширеніших релігій: послідовників її налічується близько 800 мільйонів (за даними на 1985 р.), переважно в Північній Африці, Південне-Західній, Південній і Південно-Східній Азії. Іракомовні народи майже повністю сповідують іслам, тюрко - та ірано мовні — в переваж-ній більшості; багато мусульман також серед північно-індійських народів; населення Індонезії ледь не все дотримується ісламу

Іслам зародився в Аравії в VII столітті нашої ери.

“Іслам” у перекладі з арабського означає покірність, “мусульманство” - (від арабського “муслім” ) – відданий Аллаху. За мусульманською традицією, засновни-ком ісламу був пророк Мухаммед—араб, що жив у Мецці; він нібито одержав від бога Аллаху низку «одкровень», записаних у священній книзі — Корані, і передав їх людям.

Третьою (найпізнішою за часом виникнення) світовою релігією є іслам, або мусульманство. Це одна з найпоширеніших релігій: послідовників її налічується близько 800 мільйонів (за даними на 1985 р.), переважно в Північній Африці, Південне- Західній, Південній і Швденно- Східній Азії. Арабомовні народи майже повніс-тю сповідують іслам, тюрко- та іраномовні — в переваж-ній більшості; багато мусульман також серед північно-індійських народів; населення Індонезії ледь не все дотримується ісламу.

Іслам зародився в Аравії у VII ст. н. е. Походження його з'ясовано детальніше, ніж походження християн-ства та буддизму, бо воно майже від самого початку висвітлюється письмовими джерелами. Але й тут чимало легендарного. За мусульманською традицією, засновни-ком ісламу був пророк Мухаммед—араб, що жив у Мецці; він нібито одержав від


Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8