Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонементCценарій „Свято птахів”

(звучать голоси птахів)

Пісня “Прихід весни”

І ведучий З 21 березня по старому звичаю починається місяць птахів.

Діти присвячують його маленьким друзям: розвішують на деревах тисячі пташиних будиночків – шпаківень, дуплянок, влаштовують безплатні їдальні для милих гостей, проводять свята зустрічі з птахами.

ІІ ведучий Оберігати природу ... Оберігати оточуюче середовище. Ці слова сьогодні ми чуємо все частіше. Вони звучать з трибуни партійних пленумів, на симпозіумах вчених, в розмовах мільйонів людей. Любов до природи – це і любов до Батьківщини, до свого народу. Це наш світогляд, наша мораль, весь спосіб нашого життя.

Невід’ємною частиною нашого життя є птахи. Вони поширені скрізь, де є на землі сприятливі умови для їхнього життя. На земній кулі їх налічується 8 тисяч 700 видів, а в нашій країні майже 770 видів. Скільки шкідливих комах і личинок знищують вони! За літо, не злічити! Працюють не покладаючи крил!

І ведучий Здається зовсім недавно ми з глибоким щемом в душі проводжали останні журавлині ключі, останню зграю гусей, останній табун качок. Сьогодні наступила пора, коли знову, вже в котрий раз, іде велике переселення птахів на батьківщину. На шляху їх чекають перешкоди й біди. Густі тумани сірою стіною встають перед крилатими мандрівниками. В сірій мряці птахи гублять дорогу, з розмаху розбиваються до гострих невидимих скель. Морські бурі ламають їм пір’я, збивають їм крила, відносять далеко від берегів. Раптові холоди сковують води – птахи помирають від холоду і голоду, тисячі їх гинуть від пожадливих хижаків – орлів, соколів, яструбів. Але ніщо не може зупинити густі потоки крилатих мандрівників. Через тумани і всі перешкоди летять вони на батьківщину, до своїх гнізд, несучи на своїх втомлених крилах весну.

(звучить музика П.І. Чайковського “Времена года” Песнь жайворонка. На фоні музики вірш Т.Г. Шевченка “Встала весна”.

Вірш “Вже повсюди йде весна”

Пісня “День добрий, день добрий” з мультфільму)

ІІ ведучий Першу звістку про весну приносять граки. Зиму провели вони на півдні нашої країни. Вони дуже спішили до нас – до себе на батьківщину. По дорозі не раз попадали в жорстокі заметілі. Десятки, сотні птахів вибивались із сил, гинули на шляху. Долетіли найсильніші.

І ведучий А ось звістки від інших птахів. Від пернатих друзів на нашу адресу надійшли телеграми, які доставив сюди наш поштарик.

(До мікрофону підходить учень, вдягнутий в костюм поштового голуба із

скринькою на боці ).

Поштар до залу: Чи тут зібрались друзів птахів?

Із залу відповідають: Тут, тут!

Поштар Тоді прослухайте, які телеграми надіслали ваші пернаті друзі!

ТЕЛЕГРАМА 1

м. Коломия Всім друзям птахів

Вилітаємо зустрічайте готуйте квартири

Ваші пернаті друзі.

ТЕЛЕГРАМА 2

Учасникам свята “День зустрічі птахів”

Вилітаємо з Африки. Терміново повідомте чи є вже у нас комахи. Якщо

немає ми затримаємось в дорозі.

Ластівки

ТЕЛЕГРАМА 3

Всім школярам міста Коломиї. Всім друзям птахів. Дуже вдячні за турботи

про нас в тяжкий зимовий час. На повітряних шляхах розповімо про вас

птахам, які летять сюди дамо їм вашу адресу.

Снігурі

ТЕЛЕГРАМА 4

Оглянули шпаківні виготовлені вами. Залишились задоволені. Влітку

віддячимо. Знищимо всіх шкідників саду.

Шпаки

(включаються голоси птахів).

ІІ ведучий Чуть світло – птахи на крило. Шпак працює на добу 17 годин. Та менше їм працювати не можна. Щоб нагодувати їм своїх пташенят шпак повинен приносити корм за день не менше 200 разів.

І учень Шпаки трохи менші за дроздів. Маса тіла до 98 грамів. Поширені майже по всій Європі (крім крайньої Півночі). Птахи-перелітні, зимують у південних областях Європи. На Україні їх можна побачити в мішаних і листяних лісах, ярах і урвищах, на скелях. Пісня – гучна, насичена звуками із пісень інших птахів, гавкання собак. Живляться майже виключно комахами.

(Пісня “Як тільки в зеленому гаю”).

2 учень Буро-сіра з темним смушком на грудях зозуля своїм забарвленням нагадує великого яструба. Кування її можна почути в лісах нашої країни. Так широко розповсюджений цей птах. Самець кує всю весну і половину літа. Зозуля не будує гнізда. Дуже дрібні для птаха таких


Сторінки: 1 2 3