Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент> 22/10 перенесли срок на 27/10 11** [NSN] Цену накинула

Порівняльна характеристика споживчих властивостей пральних машин різних виробників

Зміст

Вступ

Тема даної курсової роботи – „Порівняльна характеристика споживчих властивостей пральних машин різних виробників”.

Мета написання курсової роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних із споживчими властивостями пральних машин різних виробників.

Основними завданнями при написанні роботи стали:

підбір та аналіз інформаційних матеріалів, присвячених дослідженню ринку пральних машин;

узагальнення отриманих даних;

оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної курсової роботи.

Актуальність обраної теми полягає в тому, що ще зовсім недавно вибір пральної машини здійснювався дуже просто - через вкрай обмежений вибір моделей. Тому приходилося "брати, що дають". Сучасний товарний ринок надає покупцеві можливість вибирати з величезної кількості фірм і моделей. А щоб зробити свій вибір правильно, варто довідатися побільше про різні типи пральних машин і їхні особливості.

Предметом дослідження в даній курсовій роботі виступають споживчі властивості пральних машин різних виробників, а об’єктом дослідження є Дарницький універмаг, та асортимент пральних машин в ньому.

В роботі розкриті наступні питання:

ринок, асортимент пральних машин;

виробники пральних машин;

порівняльна характеристика технічних параметрів;

ціновий показник;

тощо.

При написанні роботи автором були використані підручники, монографії, аналітичні статті, статистичні дані, періодичні видання з маркетингу, товарознавства тощо.

1. Ринок, асортимент

Обсяг продажів побутових пральних машин у 2002 році — $65-70 млн. у роздрібних цінах. Ринок пральних машин в Україні в 2004-му році оцінюється в $110-120 млн. у роздрібних цінах.

Частка імпортної і вітчизняної продукції — у кількісному вираженні: імпортна — 60-65%, вітчизняна — 35-40%.

У грошовому вираженні: імпортна — 85-90%, вітчизняна — 10-15%.

Кількість операторів — вісім представництв закордонних виробників великої побутової техніки, 10-15 вітчизняних виробників, 12-15 імпортерів, 50-60 оптово-роздрібних компаній, більше 250 спеціалізованих магазинів побутової техніки.

Структура продажів — пральні машини барабанного типу — 60-65%, активаторного типу — 35-40% (у кількісному вираженні).

За словами продавців, у 2003 році ринок пральних машин збільшився на 10-15% у порівнянні з 2002 роком. Імпортери і продавці пральних машин закордонного виробництва оцінювали тільки продаж імпортної техніки — вітчизняних виробників вони конкурентами не вважають і успіхами останніх особливо не цікавляться. В оцінках динаміки продажів розбіжностей не виникло, однак дані про кількість продажів істотно розійшлися. За словами Олексія Зубрицкого, заступника глави представництва Candy Elettro-domestici S.r.l., торік в Україні було продано 60-80 тис. імпортних пральних машин. На думку Владислава Даниленко, менеджера представництва Electrolux в Україні — 120-130 тис. машин. Є і третя точка зору, відповідно до якої в 2002 році на українському ринку продано близько тис. “стиралок”. Остання цифра здається більш реалістичною: при такому обсязі ринку кожен із приблизно 250 спеціалізованих українських магазинів побутової техніки повинен продавати в день у середньому по дві пральні машини. Приблизно стільки, за самими скромними оцінками торговців імпортною технікою, і продає в день середньостатистична торговельна точка.

Виробництво. За попередніми даними Держкомстату, у 2002 році в Україні було вироблено близько 126 тис. пральних машин, що не набагато більше, ніж у 2001 році, — 120 тис. машин. Причому практично усі вони були продані на українському ринку: експорт за 10 місяців 2002 року, за даними того ж Держкомстату, не перевищував 1,1 тис.шт. пральних машин активаторного типу і 1,9 тис.шт. — барабанного.

З урахуванням того що середня роздрібна ціна імпортної пральної машини — $250-270 (в столиці вона вище — $300-320, у провінції нижче — $250, усього продано близько 200 тис. шт.), а вітчизняної — $50-60 (продано більш 120 тис.шт.), обсяг продажів пральних машин на українському ринку в 2002 році склав не менш $55-60 млн.

ІМПОРТ. Дані офіційної статистики також свідчать про збільшення обсягів продажів: за 10 місяців 2002 року в Україну було імпортовано приблизно 41 тис. пральних машин, що на 7-8% більше, ніж за весь 2001 рік (близько 38 тис.шт.).

Оператори стверджують, що за останні два-три роки імпорт пральних машин істотно “побілів”. Раніше велика частина техніки попадала в Україну або без “зайвих” митних формальностей, не фігуруючи ні в яких


Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7