Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонементІСТОРІЯ ХВОРОБИ (тер.стом)

ІСТОРІЯ ХВОРОБИ

Хворий: Бурецький Олег Семенович

Діагноз: Хронічний атрофічний кандидоз слизової оболонки порожнини рота.

І. ПАСПОРТНА ЧАСТИНА

П.І.П.................................... Бурецький Олег Семенович

Дата народження............3 серпня 1932р.

Стать ...............................чоловіча

Освіта ..............................вища

Національність .............. українець

Місце проживання..........м.Львів,вул.Ряшівська 32/14

Дата звернення................11 березня 2001р.

 

ІІ. СКАРГИ ХВОРОГО

Хворий скаржиться на пекучий біль, постійного характеру в ділянці слизової оболонки поверхні язика, щік, а також у кутках роту. Біль посилюється при пережовуванні їжі. Неприємний запах з роту при розмові та жовтувато-білий наліт на язиці. Інколи випадає смакова чутливість.

ІІІ. АНАМНЕЗ ЗАХВОРЮВАННЯ

Розвиток симптомів даного захворювання пов’язує з виготовленням у травні минулого року повних знімних пластинкових протезів на верхню та нижню щелепи. В наслідок багаторазової корекції пластинкових протезів та незадовільної гігієни ротової порожнини з’явились такі симптоми, як : почервоніння та незначний набряк слизової оболонки, пекучий біль незначної інтенсивності, поколювання. З деяким часом утворився білуватий наліт на язиці та неприємний запах з рота . Зі слів хворого – він вживає антибіотики пеніцилінового ряду для лікування хронічної бронхопневмонії.

IV. АНАМНЕЗ ЖИТТЯ

Народився 3 серпня 1932р. у Львові в сім’ї робітників, був першою дитиною. Виховувався батьками. У сім років пішов до школи , у фізичному і психічному відношенні від однолітків не відставав, вчився посередньо але без труднощів. Закінчив 10 класів та поступив на навчання у Львівський політехнічний інститут де здобув спеціальність архітектора. По закінченню інститута працював за спеціальністю.

Одружений, має двох дорослих дітей, які живуть окремо. Соціально-побутові умови життя задовільні, екологічний регіон проживання без виявлених екологічних забруднень. Алкоголем не зловживає, курить по одній пачці цигарок у день.

У дитячому віці корем та ендемічним паротитом. З 1994 року хворіє виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки , а з 1999 р. -

бронхопневмонією. На наявність туберкульозу, вірусного гепатиту, СНІДу та венеричних захворювань – хворий заперечує.

Спадковий анамнез не обтяжений , алергічні реакції на лікарські препарати та харчові продукти не виявлено.

V. STATUS PRAESENS

Загальний стан хворого задовільний, свідомість ясна, займає активне стояче положення. Будова тіла - нормостенічного типу, дефектів розвитку не спостерігається. Шкіра блідо-рожевого кольору, чиста, еластична, зі збереженим тургором та без видимих патологічних змін.

Обличчя симетричне , пропорційне; носогубні складки згладжені; спостерігається носове дихання. Пальпуються регіональні підщелепові лімфатичні вузли з обох боків , еластичної консистенції; не болючі при пальпації. Обсяг рухів у СНЩСах суглобах в повному об’ємі, суглоби не деформовані, не болючі. Тонус і сила жувальних та мімічних м’язів збережені. Голова округлої форми , пропорційних розмірів по відношенню до інших частин тіла.

 

VІ. STATUS LOCALIS

Огляд та пальпація щелепо-лицевої ділянки:

Лице симетричне, пропорційне. Шкіра блідо-рожевого кольору, чиста, еластична, зі збереженим тургором ; у кутках рота спостерігається глибокі тріщини-заїди вкриті білуватим нальотом із щільними краями не болючі. Шкіра в цих місцях є гіперемійована з проявами мацерації. Носогубна скадка згладжена, а підборідкова – надто виражена; кути рота опущені, червона облямівка губ в нормі. Точки виходу трійчастого нерву при пальпації не болючі. Пальпація привушних залоз та регіональних лімфатичних вузлів(підщелепових, підборідкових, позадущелепових та надщелепових) – неболюча. Рухи у СНЩСах суглобах збережені в повному об’ємі, суглоби не деформовані та не болючі.

Внутрішньо-ротове обстеження:

Слизова оболонка губ в нормі, лише у кутках рота спостерігається тріщини-заїди вкриті білуватим нальотом, не болючі . При широкому відкриванні роту вони починають кровоточити. Слизова оболонка присінку, альвеолярних паростків та твердого піднебіння гіпереймована, стоншена, суха та дещо набрякла, має матовий відтінок. На поверхні слизової оболонки щік і язика є наявний білуватий наліт, при забиранні якого шпателем, утворюється ерозивна ; наявний симптом “кровавої роси”. Язик гладкий, червоного кольору, вкритий білуватим нальотом. Сосочки на поверхні язика зменшені та атрофовані. Слина виділяється у малій кількості, є вя’зкою та має тягучий характар.

Зубна формула(ВООЗ):

0 0 0 0 0 0 0 0 | 0 0 0 0 0 0 0 0

18 17 16 15 14 13 12 11 | 21 22 23 24 25 26 27 28

48 47 46 45


Сторінки: 1 2 3