Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонементПломбувальні матеріали

Пломбувальні матеріали

У залежності від їхнього призначення можна виділити наступні групи засобів: сполуки для тимчасових пломб або коронок, герметичних пов'язок, базового шару

Останній може бути представлений лікувальної і/або ізолюючою прокладкою, а також полімерами: це лаки або бонд системи. Вибір їх залежить від властивостей самих матеріалів, морфофункціональних характеристик зуба і показань до конкретного методу лікування в залежності від даного захворювання і ряду інших параметрів. Наприклад, від віку хворого, функціональної навантаженні зуба і т.д.

Тимчасові пломбувальні матеріали.

1) Штучний дентин

2) Дентин-паста

3) Цинкевгенольний цемент

4) Віноксол (цинк-сульфатний цемент)

5) Полікарбоксилатні цементи

6) Фосфатні цементи

7) Склоіономерні цементи

8) Полімерні матеріали

Пломбувальні матеріали для прокладок

Ізолюючі

1) Цинк-фосфатні цементи

2) Цинк-сульфатні цементи (дентин)

3) Цинк-евгенольні цементи

4) Полікарбоксилатні цементи

5) Склоіономерні цементи

6) Лаки

7) Дентинні бонд системи

Лікувальні

1) Препарати на основі гідроокису кальцію

2) Цинк-евгенольні цементи

3) Матеріали, що містять лікувальні добавки

Тимчасові пломби і пов'язки

Сучасні матеріали для тимчасових пломб мають наступні характеристики:

- легко замішуються і легко вводяться в порожнину;

- зберігають герметизм на весь період перебування в зубі;

- індиферентні до навколишніх тканин;

- досить легко видаляються з порожнини. Тимчасові пломби накладаються безпосередньо на очищені і висушені дно (лікувальну прокладку) і стінки, заповнюючи всю порожнину. Відтворення анатомічних форм зуба, контактного пункту - обов'язково. Показання до накладення тимчасових пломб: лікування глибокого карієсу (перше відвідування); лікування пульпіту біологічним методом; тимчасове пломбування після заповнення кореневого каналу.

Тимчасові пломби призначені для короткочасної ізоляції (від 1-3 днів до 2-3 тижнів, іноді більш тривалий час) сформованої й обробленої каріозної порожнини з метою збереження медикаменту, залишеного на дні, в устя кореневого каналу або в каналах зубів безпосередньо, у тому числі для контролю за результатами лікування кореневих каналів зубів. Крім того, тимчасові пломби накладають у випадку відстроченого лікування на більш тривалий час - до 3 місяців.

В даний час у вітчизняній стоматологічній практиці використовується штучний дентин, віноксол (цинк-сульфатний цемент), представлений у виді порошку, що замішується на воді, а також дентин, що замішується на рослинній олії (дентин-паста). Вони не відрізняються особливою міцністю, не створюють достатньої герметизації, тому використовуються для короткочасного введення в порожнину медикаментів. У зв'язку з цим в останні роки створені більш ефективні тимчасові пломбувальні матеріали, у тому числі і фотополімеризаційні, котрі забезпечують гарну герметизацію каріозної порожнини, більш стійкі до механічних впливів, отже, краще витримують необхідні тимчасові терміни.

Прикладом можуть служити наступні матеріали:

Провікол (Provicol), Voco - цемент, що не містить евгенол. Застосовується для тимчасових пломб і тимчасової фіксації коронок, мостоподібних протезів і вкладок. Не викликає алергії, обумовленої евгенолом. Містить гідроокис кальцію, завдяки чому сприяє мінералізації тканин зуба. Виробляється у виді системи паста-паста, у зв'язку з чим еластичний, легко замішується і вводиться в порожнину. Показання до застосування: тимчасові пломби при лікуванні глибокого карієсу; тимчасові пломби при лікуванні і пломбуванні кореневих каналів; тимчасова фіксація коронок, мостоподібних протезів і вкладок.

Циноліент (Zinoment), Voco - цемент на основі цинкоксид-евгенолу. М'яка дія на пульпу і бактеріостатичну дію відкривають для нього широку область застосування. Його відрізняють зручна консистенція і гарна адгезія. Склад: у ЗО г порошку 21 мг цинкоксиду, рідина -20 мг гвоздикової олії.

Показання до застосування: непряма ізоляція пульпи; підкладка, але тільки з наступною ізоляцією при використанні композитів, лікувальне, тимчасове пломбування порожнин; тимчасова фіксація ортопедичних конструкцій.

Септо-пак (Septo-pack), Seplodonf - пластична паста, що самотвердіє, утримуючі волокна у своїй масі. Як нейтральну основу паста може бути використана разом з деякими лікарськими препаратами. Застосовується для збереження стерильності після обробки зуба: тимчасове пломбування.

КЛІП (Clip), Voco - світлотвердіючий матеріал для тимчасових пломб на основі поліуританакрилатного полімеру і діоксиду кремнію. Завдяки еластичній консистенції легко вводиться і віддаляється.

Показання до застосування: тимчасові пломби при лікуванні глибокого карієсу; тимчасові пломби при віддаленому методі пломбування, що сприяє виробленню замісного дентину (до 3 місяців); тимчасові пломби при лікуванні і пломбуванні кореневих каналів.

Для герметичних пов'язок можуть використовуватися, в основному, ті ж матеріали, що і для тимчасових пломб. При цьому передбачається внесення лікарських засобів, переважно у виді розчинів, на ватяних


Сторінки: 1 2 3 4 5 6