Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонементІдеальна їжа для вашого малюка

Ідеальна їжа для вашого малюка

Грудне молоко – ідеальна їжа для новонародженого – натуральна, стерильна, тепла. Ця їжа:

·

  • Легко засвоюється і повноцінно використовується організмом дитини.

·

  • Захищає немовля від різноманітних інфекцій, алергічних реакцій і захворювань, сприяє формуванню власної системи імунітету.

·

  • Забезпечує ріст і розвиток малюка, завдяки наявності в жіночому молоці комплексу біологічно активних речовин (гормони, ферменти, ростові, імунні фактори тощо).

·

  • Забезпечує вам емоційний контакт із малюком, основу правильної психологічної поведінки дитини в сім'ї та колективі, її соціалізацію. Сприяє інтелектуальному та пізнавальному розвитку.

·

  • Допомагає запобігти непланованій вагітності після пологів.

·

  • Захищає ваше здоров'я – сприяє нормальному перебігу післяпологового періоду, здійснює профілактику виникнення мастопатії, пухлин молочної залози, матки та яєчників.

·

  • Значно дешевша, ніж штучні суміші.

Як побудована молочна залоза?

Як відбувається вироблення

та виділення молока?

Молочна залоза складається із залозистої, опірної та жирової тканин. Розмір грудей не впливає на процес і якість грудного вигодовування. Жінки як з маленькими, так і з великими грудьми можуть чудово годувати своє маля молоком. У залозах виробляється молоко, яке через протоки рухається до соска. Не доходячи до соска, протоки розширюються і утворюють молочні синуси, в яких тимчасово збирається молоко. Молочні синуси розташовані під так званою ареолою – темним кружечком навколо соска. Придивіться добре – на поверхні ареоли помітні маленькі пухирці. Це залози, які виробляють рідину, що пом'якшує та дезінфікує шкіру соска та ареоли. В ділянці соска, а особливо ареоли, є багато дуже чутливих нервових закінчень, подразнення яких під час смоктання «запускають» і підтримують лактаційні рефлекси – молоко утворення, тобто пролактиновий, і виведення молока, або окситоциновий. Таким чином лактація (виділення молока молочною залозою) складається з двох фаз: продукції та виведення молока.

Чи потрібно вам готуватися до вигодовування грудьми?

Так, але це зовсім нескладно і не потребує якихось надмірних зусиль від вагітної жінки. По-перше, треба бути глибоко впевненою в необхідності природного вигодовування для майбутньої дитини, мати бажання обов'язково годувати її грудьми, а також отримувати підтримку з боку рідних, чоловіка та медичного персоналу. Звичайно, починати готуватися до цього потрібно із своєчасного нагляду в жіночій консультації і ретельного обстеження під час вагітності. Зверніть увагу на регулярний контроль за масою тіла, активізацію гімнастичних вправ для грудних м'язів, носінні бюстгальтера з простої щільної тканини, достатнього за об'ємом для того, щоб не здавлювати молочну залозу. Неприпустима обробка сосків спиртом.

При огляді молочних залоз може бути встановлена плоска або плескувата форма сосків. Не хвилюйтеся, це не є перешкодою для повноцінного грудного вигодовування. Справа в тому, що дитина під час смоктання захоплює і частину груді навколо соска, не тільки сам сосок, потрібно лише правильно її прикласти до грудей.

Якщо у вас є рубці після перенесених операцій або опіків на молочній залозі, може виникнути потреба в консультації спеціаліста – мамолога. Разом із тим. варто пам'ятати про можливість успішного грудного вигодовування однією молочною залозою.

Вже під час вагітності майбутній мамі потрібно отримати інформацію, як відбувається вироблення і виділення молока, навчитися правильному прикладанню дитини до грудей, методам зціджування грудного молока

Про молозиво і грудне молоко

Склад жіночого молока – непостійний. Протягом перших двох-трьох днів після пологів із грудей жінки виділяється молозиво, потім перехідне молоко, а через два тижні – зріле молоко. Кількість молозива невелика, в середньому 30 мл на добу, але енергетична цінність його така висока, що повністю задовольняє харчові потреби новонародженого. Та молозиво не тільки надзвичайно корисний продукт харчування для немовляти. За рахунок високого вмісту в ньому різноманітних біологічно активних та захисних чинників, воно забезпечує надійне пристосування новонародженої дитини до умов нового позаутробного існування та захист від цілої низки інфекцій. Склад грудного молока може змінюватися і протягом доби, і навіть під час одного й того ж годування немовляти: перші порції молока «переднього або раннього» містять більше білків та мінеральних речовин, останні порції «заднього або пізнього» - більше жирів. Обидві порції мають важливе значення для годування дитини. Та головне


Сторінки: 1 2 3 4 5 6