Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонементРеферат на тему:

Реферат на тему:

Імунопрофілактика та інфекційна захворюваність у дітей

Згідно з Конвенцією про права дитини, прийнятою ООН у 1989 році, кожна дитина має право на вакцинацію. Кожна країна має свій перелік інфекційних захворювань, проти яких проводить обов'язкову вакцинацію. Це означає, що влада бере на себе зобов'язання забезпечити виконання цих щеплень. Так, у США Наглядовим комітетом з питань імунопрофілактики рекомендовано проводити обов'язкове щеплення проти гепатиту В, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту, Hib-інфекції (інфекції викликаної Hemophilus influenzae, тип b), пневмококу, кору, епідпаротиту, краснухи, гепатиту А, а в окремих регіонах і проти туберкульозу. В Україні відповідно до наказу МОЗ України від 30.10.2000 р. № 276 "Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні" обов'язково проводяться щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту, кору, епідемічного паротиту та краснухи. Забезпечення в Україні обов'язкового щеплення проти зазначених інфекцій регламентовано Розширеною програмою імунізації, прийнятою ВООЗ (табл. 1).

В Україні для рутинної імунізації дифтерії, правця, кашлюка за державний кошт використовується вакцина з цільноклітинним кашлюковим компонентом, переважно вітчизняного виробництва — АКДП. Найвищий відсоток охоплення серед дітей до 18 міс. за останні 4 роки відмічався у 1999 році і склав 99,0 % (рис. 1). У наступні роки відмічалася тенденція до зменшення охоплення цією вакцинацією, але воно залишається на достатньому рівні — не менше 96,4 %. Відмічається тенденція до зменшення вакцинації проти кашлюка з використанням цільноклітинного компоненту. Щеплення проти кашлюка з використанням ацелюлярного компоненту проводиться комерційними вакцинальними кабінетами, їхня частка в охопленні вакцинації проти кашлюка є невідомою. Захворюваність на кашлюк зменшилася за ці роки майже у 2,5 рази (рис. 2).

Необхідно пам'ятати, що кашлюк найбільш небезпечний для дітей грудного віку, особливо протягом перших 6 місяців життя, коли його перебіг має найтяжчий характер та серйозний прогноз щодо подальшого розвитку дитини через часті приступи апное, гіпоксичне пошкодження мозку, а також часте тяжке ускладнення — пневмонію. Саме з таких позицій обґрунтованою є необхідність проведення вакцинації дітей у якомога ранньому віці (в Україні відповідно до календаря профілактичних щеплень — з трьох місяців, у США — з 6 тижнів життя).Правець — убіквітарна інфекція, найефективнішим захистом від якої є планова вакцинація. У дітей не було зафіксоване, тоді як серед дорослих зареєстровано 41 випадок у 2001 році, 36 — у 2002 році. При цьому охоплення вакцинацією АДП-М серед осіб 18 років складало лише 86 %.

Дифтерія в довакцинальний період на території України була однією з головних причин дитячої смертності, рівень захворюваності складав близько 1000 на 100 тис. населення. Масова вакцинація дифтерійним анатоксином дозволяє контролювати захворюваність на дифтерію. Необхідно також зазначити, що на введення дифтерійного анатоксину формується антитоксичний імунітет, що забезпечує нейтралізацію циркулюючого в крові токсину, запобігає перебігу дифтерії в тяжкій формі, з ускладненнями. В останні роки спостерігається тенденція до зменшення захворюваності на дифтерію серед дітей: у 1999 р. — 0,67 на 100 тис. дітей, цей показник залишався практично без змін у наступні 2 роки зі зменшенням у 2002 році до 0,32 на 100 тис. (рис. 3)

З 2002 року територія України має статус вільної від поліомієліту. Проте, незважаючи на це, на континенті існують регіони, де реєструються випадки поліомієліту, і з цих територій може бути завезений поліовірус до нашої країни. В Україні, починаючи з 2000 року, застосовуються два типи вакцин проти поліомієліту: оральна (жива) поліомієлітна вакцина — ОПВ (призначається per os) та інактивована поліомієлітна вакцина — ІПВ (вводиться парентерально). В умовах широкого використання ОПВ зберігається ризик вакцинального ускладнення — вакцин-асоційованого паралітичного поліомієліту ВАПП, що призводить до інвалідизації. Частота ВАПП складає при першій вакцинації в середньому 1:700 тис. доз вакцин, а при подальших щепленнях — 1:6-7 млн. доз вакцин. В Україні намітилася тенденція до зменшення кількості ВАПП за останні роки: 1998 — 2; 1999 — 4; 2000 — 6; 2001 — 1; 2002 — 1. Зараз


Сторінки: 1 2 3