Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонементІсторія розвитку туризму

Історія розвитку туризму в Таїланді

Історія розвитку туризму

Тайланд - земля Будди, і буддизм тут державна релігія. 95 відсотків населення сповідають його південний варіант, інші 5% складаються з мусульман, християн і послідовників Конфуція, Наочне свідчення любові тайців до Будди - нескінченна кількість храмів, побудованих навіть у майже ненаселених куточках країни, а також величезне число його зображень і ціла армія ченців, здавна по тайській землі подорожувала велика кількість релігійних поломників від храму до храму.

Тайланд - досить давнє поселення, коли перші тайці вийшли до берегів Сіамської затоки, Бангкок вже існував. Довгий час це було звичайне село біля більш великого міста Тонбури. Проте, у цьому селі часто зупинялися перші європейці-мандрівникі. До XIV століття королі Сіаму перенесли столицю в Аюттайю. Цей період тайської історії протривав чотири століття, за які остаточно сформувалася система керування і неповторна культура Таїланду. У цей період відбулися перші контакти з європейцями. У цей час найбільш впливовими мандрівниками в регіоні були португальці, у яких тайці запозичали спосіб виготовлення зброї.

Більш інтенсивні потоки мандрівників у Тайланді з'явилися в XVIII столітті. Після того, як бірманці спалили столицю Сіаму вщент, Генерал Таксин перемістив столицю зі зруйнованої Аюттайи в Тонбури. Коли король Таксин переносив столицю в Тонбури, то він керувався в першу чергу тим, що тут сходилися і сухопутні, і річкові шляхи і, відповідно постійний потік подорожуючих в основному з торговельними цілями, але чимало було і тих, котрі шукали скарби або просто шукали пригод. У 1782 р. Рама I (Rama I), перший король нової і нині правлячої династії Чакрі (Chakri), заснував нову столицю на березі ріки Чао Прайя в селі Бангкок (Bangkok) - у перекладі - «Село диких слив». Інше (деякі говорять, сьогодення) назва міста - Крунг-Теп (у перекладі - «Місто ангелів»). У той же час воно є лише частиною повного найменування міста, що вважається самим довгим у світі і занесене в книгу рекордів Гіннеса: Крунг Теп Маху Накорн Амон Раттанакосин Маханиндра Аюттая Махадилок Піп Нопрарат Ратчатани Буриром Удомратнивет Амонпиман Аватансатип Сапкакатия Висануккампасит. По одній з версій це означає «Палац для богів, побудований у раї світу». Саме часи правління династії Чакра характеризуються великим підйомом у розвитку «туристичних поїздок» з метою відпочинку на морському узбережжі. Король, його придворні і все сімейство виїжджали на відпочинок до берегів моря в пишній роскоші і проводили там тривалий час.

У 1883 році цесаревич Микола, майбутній російський імператор Микола II, робив велику подорож навколо світу. Після відвідування Японії й Індії він добрався до Таїланду, де його зустрів з королівськими почестями король Рама V. Монархи дуже сподобалися один одному і швидко подружилися. Самі тайці трактують цю дружбу як зближення Сходу і Заходу. У 1886 р. Рама V у супроводі принца Ваджиравути наніс відповідний візит у Петербург. А через десять років його другий і улюблений син Чакрабонкс, що до цього учився кілька років в Англії і жив у родині середнього статку, супроводжував у Росію сіамського посла.

У XIX столітті країнам Південно-Східної Азії було важко пручатися бурхливому процесові колонізації. Але, незважаючи на територіальні поступки, Таїланд, у той час Сіам, ніколи не був нічиєю колонією, виправдуючи ще одну свою назву - Муанг Тань - Страна вільних. Назва Сіам, якою нагородили країну сусіди, походить від санскритського “сайяма” - “темношкірий”. Однак в іншому написанні це слово означає “прекрасний”, “синьо-зелений”, якими насправді і з'являлися поглядові мандрівника пейзажі узбережжя Сіамської затоки. Саме краса тайської землі, що постійно обдивлялися європейські мандрівники, що нахлинули на ці землі в 19 столітті і залучали сюди багатьох колонізаторів.

У період індокитайської війни, коли Таїланд відігравав роль тилу для американців, що відкрито воювали у В'єтнаму і таємно (хоча це не було секретом) у Лаосу і Камбоджі, початку складатися масова індустрія туризму в Таїланді. До речі на місці нинішнього аеропорту У-Тапао, що


Сторінки: 1 2