Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонемент26 січня –Міжнародний день митниці.

12 вересня 1947 р. представники 13 Європейських держав прийняли рішення про створення групи, яка мала б вивчити питання доцільності утворення у Європі одного або декількох митних союзів, діяльність яких базувалася б на принципах, викладених у Генеральний угоді по тарифам і торгівлі (GAII). В результаті роботи групи у наступному році було створено митний комітет – попередник Ради митного співробітництва.

Рада митного співробітництва була створена 15 грудня 1950 року, коли було підписано Брюссельську конвенцію (Конвенцію про створення Ради митного співтовариства), яка формально проголошувала про виникнення цієї організації..

Перше установче засідання Ради, яке було представлене главами митних служб 17 держав, відбулося 26 січня 1953 року у Брюсселі (Бельгія). Через тринадцять років саме цей день – 26 січня – було обрано в якості щорічного свята Міжнародного дня митниці.

Міжнародний день митниці є не лише приводом для проявлення міжнародної солідарності митних служб всього світу, але й звернення уваги громадськості до значимості ролі Митниці в економічному та соціальному розвитку суспільства.

У 1995 році, після приєднання до Брюссельської конвенції країн Америки, Азії, Африки, Австралії і Океанії, Рада перетворилася на Всесвітню митну організацію (ВМО).

У листопаді 1992 року Україна стала повноправним членом Всесвітньої митної організації. На сьогодні ВМО є єдиною міжнародною організацією, що займається проблемами митного регулювання. Її членами є 151 держава. Метою ВМО є забезпечення найбільш можливого рівня гармонізації та уніфікації митного законодавства країн – учасниць, удосконалення митного законодавства та митних технологій, а також розвиток міжнародного співробітництва в галузі митної справи.

Найвищим органам ВМО є сесія, представлена керівниками митних служб всіх держав – членів ВМО, Політична комісія та Фінансовий комітет. На сесіях приймаються політичні рішення зі стратегічних напрямів діяльності, затверджується фінансовий бюджет організацій, а також проводяться вибори до вищих органів організації та призначення на керівні посади у Секретаріаті ВМО.

Постійно діючий виконавчий орган ВМО – Секретаріат, штаб-квартира якого знаходиться у Брюселлі. Його керівник – Генеральний секретар – обирається терміном на 5 років.

Участь України в такій авторитетній організації, якою є Всесвітня митна організація, сприяє становленню та розвитку митної служби України, впровадження у практику національної митної справи міжнародного досвіду. За часи незалежності України чимало зроблено. Тому є закономірним обрання України до керівних органів ВМО – Фінансового комітету у 1997 році та Політичної комісії у 1998 році.

Незалежною Україною укладено близько 50 міжурядових та міжвідомчих угод про співробітництво з митних питань, підписано десятки міжнародних міжвідомчих протоколів, меморандумів та інших документів. У їх підготовці безпосередню участь брали працівники Держмитслужби України.

Згідно з постановою Верховної Ради України від 19 червня 1992 року та Указом Президента України від 23 травня 2000 року Україна є договірною стороною конвенцій ВМО: Конвенції про створення Ради митного співробітництва 1950 року та конвенції про взаємну адміністративну допомогу у відверненні, розслідуванні та припиненні порушень митного законодавства.

Встановлення прямих зв’язків з митними органами інших країн сприяє створенню умов для швидкого проходження товарів, збільшенню товарообігу між країнами, підвищенню ефективності боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил.

Митна служба України спільно з своїми колегами з інших країн намагається працювати так, щоб позбавити громадян незручностей при перетині державного кордону, будує нові міжнародні переходи, забезпечує громадянам більш швидше проходження митного контролю шляхом впровадження новітніх технологій митного контролю.

З якими результатами до Міжнародного дня Митниці підійшли митники Прикарпаття?

Івано-Франківською митницею до Державного бюджету перераховано податків та зборів на суму 139,063 млн. грн. З них в бюджет Івано-Франківської області перераховано 124,88 млн. грн.

Працівниками митниці оформлено 37,788 вантажних митних декларацій та 3,289,586 тис. тон вантажів.

Сектором оформлення транспортних засобів здійснено митне оформлення 1428 ВМД на транспортні засоби, що належать юридичним особам, видано 1446 посвідчень на право реєстрації транспортних засобів, що належать фізичним особам в органах ДАІ.

За 2004 рік в пасажирському секторі оформлено: 319 повітряних суден та 8102 пасажири, 8952 супроводжуваного багажу та 22 вантажних відправлень.

В результаті здійснення заходів по виявленню фактів контрабанди й порушень митних правил митницею запроваджено 2 кримінальні справи за ч. 1 ст. 201 КК України на суму 833,796 тис. грн. та 272 справи про ПМП на суму 835,958 тис. грн.