Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонементРеферат на тему:

Велика китайська стіна

До самої своєї кінцевої відмітини в пустелі Гобі Велика Китайська стіна тягнеться, дола-ючи гори, по болотах і пустелях. Незважаючи на усі її руїни й занедбаний вигляд, з першо-го погляду зрозуміло, наскільки ця споруда грандіозна й велична. Мабуть що, в жодне творіння рук людських на Землі не було вкла-дено стільки праці, зусиль та горя. Понад дві тисячі років тому, в III столітті до наглої ери, перший китайський імператор Цінь Шихуанді вирішив спорудити фортечну стіну, кот-ра мала захистити його державу від набігів із півночі.

Стародавня легенда стверджує: одного ра-зу душа сплячого Цінь Шихуанді, злетівши на Місяць, звідти подивилася на Землю. Із за-хмарних висот Китайська імперія видалась йому маленькою цяточкою, і стислась тоді ду-ша імператора при вигляді беззахисної Піднебесної. Ось тоді й родилася в голові імператора думка спорудити стіну, котра б оточила всю імперію, сховала б її від жорстоких вар-варів, зробила б її «єдиною сім'єю».

Заради справедливості слід сказати, що ідея належить не йому: окремі фрагменти цієї оборонної стіни збудовано раніше і з тією ж метою правителями маленьких царств на півночі Китаю. Завдання імператора полягало в тому, щоб з'єднати ці ділянки.

Велика Китайська стіна має завдовжки по-над шість тисяч кілометрів. Починаючись із північного сходу від Пекіна, вона гігантською змією в'ється по провінціях Шаньсі та Шеньсі й закінчується в Центральному Китаї, в про-вінції Ганьсу. Двадцять п'ять тисяч сторожо-вих башт спочатку укріплювали її.

Цю найбільшу на Землі оборонну споруду зводили десять років. Такий собі мудрець пе-редрік для Цінь Шихуанді, що тільки тоді, коли під стіною буде похований чоловік на ім'я Ван або десять тисяч осіб, вона може бу-ти завершена.

Імператор недовго сумнівався, він звелів розшукати чоловіка з таким ім'ям, умертви-ти його і замурувати в стіні. Та якби то... За-гибеллю Вана справа не обійшлася. І не де-сять, а сотні тисяч людей були зігнані на будівництво стіни й знайшли тут свою поги-бель. Крім армії, сюди надсилали злочинців з усього Китаю. А стати злочинцем на той час було дуже легко. Якщо в людини знахо-дили книгу, то цього було достатньо, аби не-щасного читача засудити до чотирьох років каторжних робіт на стіні! Загони примусово-го вербування нишпорили по селах, викли-каючи забобонний жах. Недарма ж Велику Китайську стіну називають найдовшим кла-довищем у світі, стіною сліз. Проте китайсь-ка приказка стверджує: «Загибель одного покоління в минулому рятує багато по-колінь у майбутньому».

У деяких місцях паралельно стіні йдуть фортечні вали, вибудувані для захисту від войовничих монголів. Однак після смерті Цінь Шихуанді стіна почала руйнуватися і втратила своє колишнє значення.

Правителі з династії Суй розпочали її ремонт та реконструкцію, а імператори династії Хань продовжили її ще на сто кілометрів.

Своїм теперішнім виглядом Велика Ки-тайська стіна зобов'язана імператорам ди-настії Мін. У багатьох місцях її просто збуду-вали заново, а земляні насипи замінили надійними кам'яними спорудами. Висота (9 метрів) і ширина (5,5 метра) стіни дещо змен-шуються із просуванням її на захід, але при завершенні вона знову набуває величного ви-гляду фортечної споруди.

Дванадцятиметрові дозорні башти, витри-мавши руйнівну дію дощу, вітру й часу, збе-реглися до наших днів. Колись із їхніх май-данчиків у випадку нападу ворога передавали сигнали тривоги.

Востаннє стіну капітально ремонтували за імператора Тайцу, котрий остерігався нашес-тя монголів. Час показав, що остерігався він не марно: у 1211 році, незважаючи на те, що стіна була відремонтована, Чингісхан захопив країну.

Давнє китайське прислів'я каже: «Тільки той побував у Китаї, хто піднявся на Велику Китайську стіну». Воно стало звичним для мільйона туристів, котрі щорічно відвідують країну. Про те, наскільки велична ця старо-давня споруда, свідчить і той факт, що навіть із космосу, з орбіти космічного корабля, Вели-ку Китайську стіну можна побачити неозбро-єним оком.

ЗА ВЕЛИКОЮ СТІНОЮ - ВЕЛИКА КИТАЙСЬКА РІВНИНА

Велика стіна, або, як її називають ки-тайці, Довга стіна, простяглася через увесь Північний Китай на 4 тис. км. її почали будувати в 4-3 ст. до


Сторінки: 1 2 3