Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонементРеферат на тему:

Ігри букварного періоду

ГРА «СМАЧНІ СЛОВА»

До вас в гості дуже поспішав Буратіно. Він ніс смачні слова, по дорозі розсипав букви і все переплутав. Ось ці букви і склади:

Я С Б Й

ЛУ РУ КО ША

Г ЛИ ВА МО

(Яблуко, слива, груша, лимон).

ГРА «БУКВА ЗАБЛУКАЛА»

На магнітну дошку розставляю букви, які переплутав Незнайко.

Букви, що позначають голосні звуки: О С Е М У. Букви, що позначають приголосні звуки: Н К І А Т. Діти виправляють помилки, вставляють букви на місце.

ГРА «ХТО БІЛЬШЕ?»

В гості приходить Мальвіна і приносить в корзинці слова, що містять в собі інші слова.—

Складіть інші слова, використовуючи букви даного слова. (Соловейко — соло, коло, воло, колеса, косо). Білосніжка, сторона, ромашка, ластівка, листоноша.

ГРА «СКЛАДИ НОВЕ СЛОВО»

Перед учнями картки з написаними словами. З перших складів першого слова, других — другого, третіх — третього складіть нове слово, придумайте з ним речення.

Вухо, калина, спідники. Сокіл, дорога, виделка. Мистецтво, вилити, вивчати.

ГРА «НАЗВИ БУКВУ»

Учень показує букви, а діти по ланцюжку називають її. Якщо буква названа неправильно, то діти хлопком дають про це знати. Кожен — активний учасник.

ГРА «ВПІЗНАЙ БУКВУ НАОСЛІП»

На столі вирізані з цупкого картону вивчені букви. Потім одному учневі зав'язують очі й пропонують ощупа-ти букви і назвати їх.

ГРА «РЕМОНТ»

Ми звичайні слова, Всіх нас знає кожний, Ми тримаєм букву А двічі, а то й тричі, А інколи всього одну. А сьогодні — ну і ну! Всі вони втекли...

ГРА «ПРИКРАСЬ ЯЛИНКУ»

Ялинка ясними вогнями

Яскраво світиться й сія.

Якраз до свята цими днями

Усю абетку вивчу я.

Із зворотної сторони іграшки написане слово. Прочи-тане слово — іграшка на ялинці.

Слова для новорічних іграшок: ягня, ясен, явір, киця, ялиця, п'ять, яма, буря.

ГРА «КОЛИ ЦЕ БУВАЄ?»

Перед кожною дитиною класу 4 картки із написом — весна, зима, літо, осінь. Показую картини природи в різні пори року, а діти піднімають відповідну картку із напи-сом.

ГРА «ЗНАЙДИ ІМЕНА ДІТЕЙ»

(Діти указкою показують імена).

ЛО | ВА | ТО | МА | ГЛА | МІ

ЖЕ | ША | А | ПА | ЛЯ | НА

ДЯ | КО | БО | СЯ | НЯ | ЛА

АЛ | ЗІ | СА | РИ | ВІ | Ш

ГРА «СТАНЬТЕ, БУКВИ, В ХОРОВОД»

Виготовляю два круги з однією кишенькою в меншому з них. Вставляю туди букву, що означає приголосний звук. Навколо стоять інші, що позначають голосні. Я по-казую букву, що позначає голосний звук, а діти назива-ють склад.

ГРА «ЦІКАВІ СЛОВА»

Пишу на дошці слова: дід, мир, кіт, сир та інші.

Написавши слова, говорю: «В нашій мові дуже багато слів, серед них є багато цікавих. Ось подивіться на ці сло-ва. Чим вони цікаві? А спробуйте їх прочитати навпаки, справа наліво. Які слова одержали? Дід, Рим, тік, рис.

Потім пропоную ряд слів. Додайте по одній літері на початку чи в кінці слова і ви побачите, як на очах утво-рюватимуться слова з новим значенням: линок, буря, міх, буква, їжа, база.

ГРА «ЗАПОВНИ ВІКОНЦЕ»

Барвінок приносить дві таблиці із словами, в яких про-пущені букви і склади. Треба заповнити віконця.

Які з цих тварин дикі, свійські? Яких тварин бачили на арені цирку?

ГРА «АЛЬПІНІСТИ»

Для цієї гри потрібно виготовити на двох аркушах па-перу таблиці, де схематично зображені сходинки (гора) і пишемо однакову кількість слів. Хто з учнів швидше про-читає слова, той переможець (до дошки викликаємо по два учні). Ці таблиці багаторазового використання, виго-товляю їх з прорізами, в які вставляю картки з написани-ми словами.

ГРА «НАЗВИ ОДНИМ СЛОВОМ»

Діти з букв розрізної азбуки складають потрібне слово. Граки, сова, горобець, ластівка, чайка — ... Шарф, рукавиці, пальто, сорочка — ... Слива, яблуко, груша, черешні — ... Вовк, білка, ведмідь, лисиця — ...

ГРА «ЧАРІВНІ СНІЖИНКИ»

На малюнку усміхнені сніжинки з казковими іменами: ке, та, ра, се, ма, ло.—

Зима послала на урок кругленьких сніговичків із по-дружками — сніжинками. Кожна сніжинка має чарівне ім'я. Прочитаймо їх разом: ке, та, ра, се, ма, ло.

ГРА «ДОДАЙ СКЛАД»

Показую перший склад і вставляю у кишеньку таблиці, а учні додають наступні. Перемагає той, хто перший ска-же слово.

ГРА «ПОЛІТ В КОСМОС»

Виготовляю таблиці зі сходинками, а посередині зобра-жена ракета.

З обох сторін таблиці однакова кількість анаграм. Пра-цює дві команди. В космос полетить та команда, яка швидше прочитає анаграми.

Анаграми використовую різні: тсовя (свято), кспеа (спека), нутам (туман), пухсі (успіх), ливях (хвиля) і т. д.

ГРА «ПОСАДИ КЛУМБУ»

Для двох команд є по одній клумбі, на яких намальо-вані квіти. На набірному полотні картки із записами квітів. Кожна команда вибирає квіти, які намальовані на її клумбі.

Квіти: мак, волошка, пролісок, троянда, фіалка, кон-валія, барвінок, мальва, кульбаба, ромашка, жоржина, гвоздики, тюльпани. .,

ГРА “ЕКСКУРСІЯ”

Спочатку створюю таку ситуацію: учні на екскурсії. Звертаюся до дітей. «Сьогодні, діти, продовжимо екс-курсію по нашому місту. Ми підемо в «Будинок побуту».

Діти розповідають, що там можна побачити. Виготов-ляю таблички («Ремонт взуття», «Ремонт годинників», «Ательє» і так далі), учні читають їх і розповідають.

Примітка. Такі екскурсії проводжу на природі, в мага-зині, аптеці, по зупинках транспорту, в зоопарк.

ГРА «ЩО ПІСЛЯ ЧОГО?»

На дошці вчитель прикріплює в довільному порядку написи пір року (зима, літо, весна, осінь). Учні мають ці написи прочитати і прикріпити їх у відповідному поряд-ку. Таку ж гру можна проводити з назвами місяців, днів тижня, частин доби, порядком роботи (зорюють землю, сіють зерно, збирають урожай, молотять, мелють, печуть хліб).

ГРА «КОМУ ЧИТАТИ?»

Учитель зазначає, що він не говоритиме, хто читатиме, а на дошці виставлятиме напис імені або прізвища учня. Всі діти мають прочитати цей напис. Учень, прізвище або ім'я якого зазначено в написі, читає твір. Цю гру можна проводити і під час переказів та проказування віршів на-пам'ять.

ГРА «ЗАГУБЛЕНИЙ РЯДОК»

Учитель пише на дошці три рядки з трьох різних раніше вивчених віршів. Треба сказати, з якого вірша ко-жен рядок.

ГРА «ТАК, НІ»

Учитель на дошці пише назви тварин. Потім проти кожної тварини пише, як вона подає голос. У кожного учня є дві картки зі словом «так» або «ні». Діти повинні піднести картки зі словом «так» або «ні» в залежності від того, правильно чи неправильно написав учитель. Якщо неправильно — він стирає це слово і пише знову. Цю гру можна проводити і на те, що дають свійські тварини, і на визначення місяців: квітень — весняний місяць і т. д.

ГРА «ХТО ВСТИГНЕ ПРОЧИТАТИ?»

Учитель на дошці пише якусь фразу або слово і швид-ко їх стирає. Учні повинні встигнути прочитати це слово або фразу і сказати їх за вказівкою учителя. Учитель раз у раз звертається до учнів, що гірше читають, питаючи їх, чи вони встигли прочитати.

ГРА «ЛОТО»

Для лото можна використати малюнки в книжці.

I. Учитель пише на дошці назви предметів. Діти закри-вають малюнки-ілюстрації до творів. Виграє той, хто швидше виконає цю роботу.

II. Дітям дають картки, на цих картках намальовані меблі, посуд, одяг, дерева, свійські та дикі тварини, квіти, будівлі. По чотири малюнки на картці. Картки у дітей різні. Вчитель на дошці пише ці групові назви. Діти мають закрити у себе в картках те, що пише вчитель. Виграє той, хто швидше закриє на картці всі чотири малюнки.

Мета: Ознайо-мити дітей з переставною влас-тивістю додавання. Розвивати об-числювальні умін-ня і навички. Фор-мувати почуття дружби, колекти-візму, взаємодопо-моги.

Обладнання. Магнітна дошка. Демонстраційний матеріал: таблиці-схеми до за-дач, фігурки героїв казки «Ріпка».

Хід уроку

І. Організація класу до роботи.

1. Повідомлен-ня вчителя.—

Діти, сьо-годні у нас незви-чайний урок. Ми потрапимо в каз-ку «Ріпка».

2. Усний раху-нок.—

Пам'ятаєте цю казочку. (На магнітній дошці вистав-ляються герої казки).

Жив собі дід Андрушка, а в нього була баба Марушка, а в баби донечка Мінка, а в дочки собачка Хвінка, а в собачки товаришка киця Варварка, а в киці — вихованка мишка Сіроманка.

Хто уважний, скільки всього дійових осіб в казочці?

(Шість).

II. Хвилинка каліграфії.

Діти пишуть (за зразком в зошиті й поясненням вчителя на дошці) цифру 6.—

А ріпка одна. Тож напишемо і цифру 1. Пам'ятайте, хто поспішить, той всіх звірят насмішить. (Пишуть 1).—

Хто найкраще написав, отримує від дочки Мінки цу-керки (різнокольорові фішки-цукерки з картону).

III. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми і мсти уроку.—

Щоб ріпка росла добре, її потрібно поливати нагрітою на сонці водою. Мишка, кицька і собачка носили воду з колодязя до великої діжки, там вода за цілий день нагрівалася. Відерця у всіх були однакові. Друзі втомилися і сіли відпочити.—

Скільки відер води ви принесли? — спитала дочка Мінка.

Хвіна сказала, що принесла 5 відер, Варварка — 3, а Сіроманка — 2 відра. Мінка записала так (таблиця-схема №1).

І запитала мишку, скільки ж відер води всього вони принесли?—

Ох, — зітхнула Сіроманка. — Я не .вмію додавати аж три числа.

IV. Засвоєння нових знань.

1. Хвінка сказала, що вона зможе порахувати.—

Додамо ті частини, що я з кицькою принесла, а тоді ще те, що мишка принесла.

І записала так:

1) 5 + 3 = 8

2) 8 + 2 = 10—

Неправильно, — заперечила Варварка. — Ти весь час бігла попереду, а ми з Сіроманкою намагалися йти разом, щоб допомогти один одному. Тому треба додати наші з вишкою частини, а потім додати твою.

І записала так:

1) 3 + 2 = 5

2) 5 + 5= 10

А дочка Мінка заспокоїла всіх;—

І ти, Хвінко, порахувала правильно, і ти, Варварко, теж порахувала правильно. Додавати числа можна в будь-якому порядку.

2. Первісне закріплення.—

Діти, придумайте за схемою і розв'яжіть задачу про те, як Мінка пригощала Варварку, Хвінку і Сіроманку смачними цукерками за те, що вони наносили в діжку во-ди. .

Колективне складання і розв'язання задачі. (Діти отри-мують за роботу над задачею фішки-цукерки).

V. Фізкультхвилинка.—

І ми допоможемо доглядати за ріпкою, набираємо водицю. (Діти імітують рухи). Йдемо, поливаємо ріпку, взяли сапку і підпушуємо землю.

VI. Закріплення і узагальнення знань.

1. Мінка гарно вчиться у школі. Вона задала киці, собачці й мишці такі вирази. Допоможіть звірятам. Мо-же, і ви дістанете від дівчинки гостинці?

5 + 2+1

4 + 3+1

2 + 2 + 3

3+1+5

Завдання виконується біля дошки. Рішення з пояснен-ням. Діти отримують цукерки-фішки.

2. Самостійна робота..

Стор. 44, № 3 (1—2 ст.). Перевірка.

VII. Підсумок уроку. —

Чому навчила вас дочка Мінка?

Додавати числа можна в будь-якому порядку.—

Отже, ви всі впорались із завданням Мінки. Тепер підрахуємо, хто скільки отримав від неї цукерок?

Вчитель підводить підсумок уроку. Відзначає дітей, які добре працювали на уроці.—

А з героями цієї казки ми ще зустрінемось.

КРОСВОРД ДО ТЕМИ “КОРИСНІ КОПАЛИНИ” |

1

2

3

4

5

6

1.Різного кольору, легко пропускає воду, використо-вується в будівництві, придатний для виготовлення скла. (Пісок)

2.Красива гірська порода, яка використовується для оздоблення будинків, метро, для спорудження пам'ят-ників. (Граніт)

3.Щільний, білий, сірий або бурий камінь із запахом глини, який використовується для виробництва цементу. (Мергель)

4.Дрібний камінь сірого кольору, який використо-вується для будівництва доріг. (Гравій)

5.Досить твердий камінь зі скляним блиском, білого, сірого, чорного кольору, який використовується для ви-готовлення облицювальних плиток. (Доломіт)

6.Подрібнена гірська порода округлої форми, яка ви-користовується для будівництва доріг. (Галька) |

1

2

3

4

5

1. Що лежить між гірськими хребтами? (Долина)

2. Частина гори між підніжжям і вершиною. (Схил)

3. Ряд гір, який тягнеться на багато кілометрів. (Хребет)

4. Найвища частина гори. (Вершина)

5. Українські гори, що знаходяться на півдні Криму. (Кримські)

Якщо правильно розгадаєте кросворд, то по вертикалі у вас має вийти слово, що означає назву тварини, яка живе в гірських лісах.

КРОСВОРД ДО ТЕМИ «КОРИСНІ КОПАЛИНИ» |

7

4 | 5 | 8 | 9

5

3

2 | 1

Як по-іншому люди назива-ють нафту? (Чорне золото)

2. Що виплавляють із залізної руди? (Чавун)

3. Яка корисна копалина утворюється на болоті, поверхня якого заросла мохами? (Торф)

4. Безбарвна корисна копалина з ледве відчутним запа-хом. (Газ)

5. Що виробляють з природного газу? (Волокно)

6. Нафта б'є... (Фонтан)