Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонементРЕФЕРАТ

на тему:

Інтимне життя

ПЕРІОД СТАТЕВОГО ДОЗРІВАННЯ

Психологи, лікарі та педагоги стверджують, що пе-ріод з 12 до 18 років є найбільш складним і найбільш відпові-дальним у житті людини. У цей період людина розвивається як фізично, так і фізіологічно, а також здійснюється активне само-пізнання, самоутвердження і формування особистості. Цей пе-ріод характеризується як період статевого дозрівання.

Період статевого розвитку (пубертатний) тісно пов'язаний з діяльністю ендокринної системи й особливо з діяльністю ниж-нього мозкового придатка —гіпофіза. Ця залоза виробляє гор-мони, що потрапляють у кров і розносяться по всьому організмі, стимулюючи ріст і фізичний розвиток. У цей період рівень гор-монів у крові підлітка збільшується в десятки разів. З цим пов'я-зано багато різких змін, що відбуваються з кожним підлітком. Ці зміни легко побачити: у хлопчиків — «ламається» голос, потім стає низьким, з'являється волосяний покрив на обличчі, інтен-сивно росте кістяк і м'язова маса; у дівчаток — розвиваються молочні залози, розширюються кістки тазу.

У період статевого дозрівання для багатьох підлітків надзви-чайно актуальними стають проблеми статевих стосунків. У цьо-му немає нічого дивного чи неприродного, тому що саме в цей період організм готується до виконання основної біологічної функції будь-якої особи — продовження свого виді роду.

Статеве дозрівання в хлопчиків відбувається з 11 до 18 років. Першими ознаками є збільшення розмірів зовнішніх статевих органів: пеніса і яєчок, у яких починають дозрівати сперматозої-ди і вироблятися чоловічий статевий гормон. Під дією гормонів формуються вторинні статеві ознаки: ріст і зміна статевих органів, поява волосяного покриву на лобку і під пахвами, а та-кож на обличчі. Починають функціонувати потові залози, шкіра на обличчі й на тілі стає маслянистою, з'являються вугрі. У фізич-ному відношенні — формується чоловіча фігура, змінюється го-лос. Цей період називають мутацією. Підліток у цей час гово-рить то басом, то фальцетом, голос постійно зривається, але поступово стає низьким, глибоким, виразним. З 14 років почи-нає посилено вироблятися і виділятися сперма. Її мимовільне виділення називають еволюцією. Це явище найчастіше відбуваєть-ся вночі 2—3 рази на місяць і це нормально, хлопчик стає юна-ком. Порушенням є надмірне виділення сперми не тільки вночі, але і вдень. Цьому може сприяти дуже м'яка постіль, тісний одяг (особливо трусики), гостра їжа, вживання алкоголю, читання на ніч збудливої літератури. Утворення сперматозоїдів і статевих гормонів у дорослого чоловіка відбувається до 50—55 років, потім поступово скорочується і припиняється зовсім.

Статеве дозрівання дівчаток відбувається в період від 9 до 16 років. У цей період посилено виділяються статеві гормони під впливом гормонів гіпофіза. Під їх впливом посилено розви-ваються жіночі вторинні статеві ознаки: розвиваються молочні залози, волосяний покрив на лобку і під пахвами, інтенсивно росте кістяк і м'язи, набуваючи жіночих форм. Приблизно в 12—14 років у дівчаток починається менструація — ознака до-зрівання яйцеклітини у фалолієвих трубах. Менструація триває від 3 до 6 днів і відбувається приблизно через 28 днів. Спо-чатку менструація може бути нерегулярною, але через 2— 3 роки цикл стає регулярним. Крововтрата при менструації становить в середньому 50—100 мл. Між 45 і 50 роками настає менопауза — менструація стає нерегулярною, короткою чи тривалою, а потім зовсім припиняється.

Однак, незважаючи на те, що біологічна здатність до відтво-рення формується в дівчаток з появою менструації, а в хлоп-чиків — полюцій, справжня статева зрілість настає пізніше: у дівчат у 18—20 років, у хлопчиків — у 20—24 роки. До цього часу біологічна здатність до продовження роду доповнюється психічною і соціальною зрілістю.

Підлітки — це вже не діти, але ще і не дорослі люди. Підви-щення секреції статевих гормонів обумовлює підвищену емоційність підлітків, зміну характеру. У цей період закладаєть-ся багато рис, властивих конкретній особистості, виробляється уміння контролювати своє поводження, здатність володіти со-бою, своїми вчинками, настроєм, формуються моральні якості людини, її цілеспрямованість.

У цей період значно змінюються стосунки між хлопчиками та дівчатами: виявляється великий інтерес однієї статі до іншої, виникає бажання подобатися, кохати і бути коханим. У той же час юнаки і дівчата повинні пам'ятати, що зрілість чоловічого і жіночого організму зводиться не тільки до здатності чоловіка покласти початок вагітності жінки, а жінки — завагітніти, вино-сити дитину і народити її. Щоб виходити немовля необхідні спільні зусилля, а надалі потрібно створити всі умови для духовного і фізичного розвитку дитини. Це завдання не тільки матері, але і батька. Саме батько дитини повинен забезпечити всі умови жінці для виношування і виходжування нею дитини, для її розвитку і виховання. Для цього потрібно дозріти не тільки фізично, але і духовно, бути здатним взяти на себе відповідальність як моральну, так і матеріальну, за створення сім'ї та виховання дітей.

Режим і дисципліна підсилюють вольові якості, допомагають набута основні навички розумової і суспільно-трудової діяльності. Фізична і розумова праця, заняття спортом, повноцінне харчування, дотримання правил гігієни сприяють гармонійному роз-витку підлітків, здорових, сильних, сміливих і духов-но багатих людей.

СЕРЙОЗНА РОЗМОВА ПРО СЕКС

Розмова про інтимне життя дотепер досить скрутна для батьків і вчителів. Хоча ні для кого не секрет, що багато підлітків умудряються зазнати інтимного життя ще в школі. І мало хто в ці роки задумується про гігієну, про можливість захворювання і навіть про вагітність. Теоретично всі знають, що «від цього» бувають діти. Практично ж багато наївних школярок у «цікавому», як гово-рили бабусі, становищі продовжують чекати: а раптом розсмок-четься? Щоб такого не відбулося, уважно вивчіть цей розділ.

Хочете дитину в чотирнадцять років? Будь ласка! Ця лялька майже як жива, і її вимогливий, нестерпний лемент подіє на найміцніші нерви. (Це пронизливе ревіння не що інше, як за-писаний на плівку голос справжньої дитини.)

Репетує дитина кожні дві — чотири години, вдень і вночі. Єди-ний спосіб її «заспокоїти» — тримати натиснутою кнопку в неї на спині приблизно 25 хвилин (стільки часу, як правило, треба, щоб погодувати дитину грудьми або із пляшечки).

Ідея винахідників полягає в тому, що ця лялька дає підліткам можливість відчути на власному досвіді, що таке маленька дити-на 24 години на добу, і переконає їх, нарешті, що берегтися все-таки варто.

Першими батьківський тягар спробували на собі амери-канські підлітки. Експерти з Британської асоціації із плануван-ня сім'ї визнали цю ідею цікавою і вирішили перевірити й на практиці у Великобританії, їхній інтерес легко можна пояснити. Адже Великобританія займає перше місце в Європі за рівнем підліткової вагітності. Кількість дівчат до 16 років, що вжива-ють протизаплідні таблетки, за останні три роки потроїлася. Щороку у Великобританії стають вагітними 8000 дівчат у віці від 13 до 15 років. (У віковій групі 16—19 років їх відповідно близько 103000.) Міністерство охорони здоров'я Англії розро-било цілу програму, мета якої — знизити рівень підліткової вагітності. У серпні 1994 року в школах Англії було навіть уве-дено як обов'язковий предмет сексуальну освіту.

От що відбулося з цими дівчатами, які завдяки ляльці-дитині на якийсь час стали батьками.

«Коли все скінчилося, я зітхнула з полегшенням». Лаура Берд, 14 років.

«5.00 вечора. Поки я анітрошки не хвилююся. Мені здається, що я цілком упораюся зі своїми обов'язками.

7.30 вечора. Коли дитина заплакала, ми саме сиділи за сто-лом. Я поклала її зручніше, але вона не вгамовувалася, тоді я «погодувала» її. Це зайняло хвилин 20. Обід мій, звичайно ж, вистиг.

11. 00 вечора. Я вже в ліжку, от-от засну, і раптом—знову це ревіння. Намацую кнопку. Я вже майже спала, і спочатку мені здалося, що від її лементу в мене голова розколеться.

1.30 ночі. Я прокинулася від жахливого лементу. У пітьмі намацую кнопку, щоб «погодувати» маля. Усі думки тільки про одне — скоріше б пірнути назад у своє тепле ліжко.

4.00 ранку. Вона знову плаче. Я дуже втомилася, і мені набрид цей жахливий лемент. Щоб хоч якось відволіктися, я вмикнула телевізор, поки дитина «їла», але там не було нічого цікавого.

7 ранку. Дитину знову треба «годувати», а потім настав час збиратися в школу. Я почуваю себе абсолютно розбитою».

Думка Лаури: «У мене немає ні найменшого бажання заводи-ти дитину в настільки ранньому віці. Це тривало всього одну ніч, але це було так важко! Я і не уявляла, як це обтяжливе — мати дитину. Найжахливіше — недосип і повна втрата незалежності. Я справді зітхнула з полегшенням, коли все це закінчилося».

Думка її мами Маргарет: «Я щиро співчуваю Лаурі, тому що розумію, через що вона пройшла. Думаю, це втримає її від дум-ки заводити дитину занадто рано — це дійсно на багато що відкрило їй очі».

«Я так втомилася—мені хотілося лише одного: щоб вона на-решті замовкла». Елісон Хайд, 15 років.

«6.30 вечора. Я трохи хвилююся. Готуючись до нової для себе ролі, я навіть зробила ліжечко для дитини поруч з моїм.

7.30 вечора. Мені зателефонували дві подружки, щоб покли-кати до молодіжного клубу. Я сказала мамі, що віддам їй усі свої кишенькові гроші, якщо тільки вона побуде якийсь час нянькою, але вона відмовилася. Я, звичайно ж, засмутилася.

9.10 вечора. Дитина почала плакати, і я по-справжньому за-панікувала. Я натиснула на кнопку, але, здається, пройшла вічність, перш ніж вона замовкла. Через якийсь час я почала по-тихеньку виходити із себе при думці, що в будь-який момент вона може знову заревіти.

2.10 ночі. Від плачу дитини я підскочила, як ужалена, хоч до цього спала досить міцно. Мені вже дійсно погано. Жахливо вто-милася і хочу тільки одного: щоб вона більше не ревіла, але я розумію, що для цього мені доведеться її «годувати», так що мінімум до половини третьої мені не влягтися.

6.10 ранку. Вона знову прокинулася, і це просто вивело мене із себе. Я навіть хотіла витягти батарейки в неї зі спини, але все-таки не зробила цього.

9.10 ранку. Я була у ванній, коли дитина заревіла знову. До-велося вийти, щоб погодувати її. Я буквально розриваюся і не можу зібратися: спочатку доводиться розбиратися з її пробле-мами, а вже потім думати про себе. Скоріше б вона «наїлася»!»

Думка Елісон: «Це дуже складно, набагато важче, ніж я могла собі уявити! Думаю, найгірше — це прокидатися серед ночі. Під кінець я дуже втомилася і зраділа, що все це скінчилося. Ма-буть, після цього я сто разів подумаю, перш ніж заведу справж-ню дитину».

Думка її мами Соні: «Головне, Елісон зрозуміла, що догляд за малям — це насамперед постійне емоційне навантаження. Вона просто вимоталася. Хоча це не справжня дитина, тремтіла вона над нею, як над живою. Лялька, до речі, дуже «реалістична».

Статевий інстинкт притаманний усьому живому і є вродже-ним почуттям. Саме в підлітковому віці виявляється інстинкт ста-тевого потягу, а з настанням статевої зрілості увага підлітка зо-середжується на сексуальних переживаннях. Цей інстинкт «про-буджують» статеві гормони. Статевий потяг підсилюють, у свою чергу, деякі зовнішні фактори: переживання, звуки, образи.

Статевий потяг часто ґрунтується на симпатії чи закоханості, а може перерости в таке почуття, як кохання. У коханні обох парт-нерів є, як правило, не тільки сексуальний потяг, але і духовна єдність.

Часто підлітки вважають коханням пристрасть, закоханість.

Такі почуття минають. Вони не можуть за силою і глибиною «кон-курувати» з коханням. У стосунках, які ґрунтуються на коханні, можуть бути непорозуміння, страждання, але неможливі заздрість, ненависть, роздратування і втома одне від одного. Кохання, насамперед, базується на довірі, вірності, взаємопо-вазі. У ньому немає місця приниженням і зрадництву. Кохання облагороджує, воно не дає можливості відступити в ту хвилину, коли близькій людині погано; воно постійно змушує людей пра-цювати над собою, щоб стати кращими, лояльнішими, гнучкі-шими, дошкульнішими та проникливішими.

Тимчасові контакти з партнерами приносять розчарування. Багато хто виправдовується, що шукають у такий спосіб кохан-ня. Але це самообман. Подібні «пошуки» полягають у частій зміні статевих партнерів, не несуть у собі ніякої духовності. Тимчасові стосунки саме і руйнують віру в існування більш високих і радіс-них почуттів, крім того, вони не припускають відповідальності партнерів один перед одним. Дівчата, що живуть за такими прин-ципами, часто не дотримуються запобіжних заходів, а потім зне-нацька «з'ясовують», що вони вагітні. Що залишається, якщо немає поблизу коханої людини, готової підтримати і допомогти, а в перспективі є безліч проблем, що у підсумку призведуть до негативних наслідків: образи та страху, аборту чи народження «непотрібної» дитини. Для того, щоб цього не відбулося, дівчи-на повинна знати, що завагітніти можна:

* навіть при першому статевому акті;

* у якім би положенні не відбувався статевий акт;

* навіть якщо статевий акт був перерваний;

* якщо твій хлопець ризикнув «грати» без презерватива;

* якщо ти сама забула (чи не змогла) застерегтися!