Станом на сьогодні у нас: 141825 рефератів та курсових робіт
Правила Тор 100 Придбати абонемент Технічна підтримка
Скористайтеся пошуком, наприклад Реферат        Грубий пошук Точний пошук
Вхід в абонементКурсова робота

«ВАТ «Галичфарм» - один з лідерів української фармації»

Лідер фармацевтики західного регіону України - АТ "Галичфарм" успішно використовує 90 - річний досвід випуску готових лікарських засобів та субстанцій з лікарських рослин. Підприємство спеціалізується на виробництві лікарських засобів різноманітної фармакологічної дії у формі таблеток, ін'єкційних розчинів в ампулах, мазей, розчинів для зовнішнього та внутрішнього застосування, фітохімічних препаратів. Асортимент виробництва налічує понад 80 найменувань лікарських препаратів, з яких 15 - ексклюзивні. Вони акумулюють найкраще із скарбниці народної мудрості та наукових досягнень медицини Києва, Харкова, Запоріжжя, Івано- Франківська, Львова. Візитною карткою підприємства стали препарати на основі рослинної сировини: "Уролесан", "Корглікон", "Строфантин", "Мукалтин", "Фламін", "Хлорофіліпт". Високоефективним гепато- та кардіопротектором зарекомендував себе препарат Тіотріазолін. Високому рівню вимог відповідають нові препарати , які випускає "Галичфарм" - "L- лізину есцинат" з протинабряковим, знеболювальним і протизапальним ефектом; "Гастро-Норм" - противиразковий препарат; "Феррамін-Віта" - препарат трьохвалентного заліза для лікування залізодефіцитної анемії; "Темтусин-С" - для лікування кашлю та симптомів грипу; Ескувіт - для лікування венозної недостатності нижніх кінцівок. Базовим у діяльності АТ "Галичфарм"- є принцип якості. Управління якості компанії формується на кращих світових традиціях фармацевтичного виробництва , основа якого закладена конкурентною продукцією родоначальника підприємства - фірмою "Лаокоон" - 1910 року заснування. Схвалення якості продукції АТ "Галичфарм" на 5 Українському Національному конкурсі якості управління стимулює фірму не лише підтримувати систему якості , але удосконалювати її:

2001 р. - участь в українсько - британському проекті DFID " Якість для українського підприємництва".

2002 р. - переможець Третього Національного рейтингу фармацевтичної галузі України - "Панацея" у номінації "За збереження і розвиток традицій".

2002р. , жовтень - система управління якістю АТ "Галичфарм" сертифікована на відповідність стандарту ДСТУ ІSО 9001 за версією 2000 р. в системі УкрСЕПРО.    

У 2002 році фірмою "Фармінжирінг" проведено валідацію з отримання сертифікату відповідності чистих приміщень дільниці виготовлення таблеток таблетно- фасувального цеху згідно вимог G MP.
   2003 рік - запуск дільниці з виробництва розчинів для ін'єкцій у відповідності до вимог GMP, оснащеної обладнанням визнаних фірм "ROTA" (Німеччина), "FEDEGARI" ( Італія). Подальше вдосконалення системи якості, в основі якої лежать принципи Належної Виробничої Практики, залишається і надалі одним із стратегічним напрямків діяльності АТ "Галичфарм".

Історія

Серед двадцяти двох фармацевтичних підприємств, які представляють в кінці ХХ століття хіміко-фармацевтичну промисловість України, важливе місце займає АТ "Галичфарм". Центр випуску медичних препаратів Західного регіону України - акціонерне товариство , що створене на базі державного підприємства ВО "Львівфарм" у 1992 році, починає свою історію з ХІХ ст. і пов'язане з іменем чеського

підприємця Петра Міколяша. У 1826 році Петро Міколяш відкрив у Львові аптеку "Під зіркою", де спочатку виготовляли ліки із напівфабрикатів, що закуповувались у Відні. На початку 1900 року Генріх Міколяш відкриває у Львові по вул. Коперніка, 1 фармацевтичну фірму "Петро Міколяш і Спілка". Поява фірми стала важливим етапом на шляху до формування хіміко-фармацевтичної промисловості в Галичині.
У 1910 роцi фірма "Петро Міколяш і Спілка" одержала концесiю на відкриття фармацевтичної фабрики "Лаокоон" у Львові, яка спочатку функціонувала при лабораторії аптеки "Під золотою зіркою"(початкова назва змінена). У 1911 році фірма перемістилась на вул. Фургальського , тепер Опришківська. 6/8. На фабриці було розпочато масове виготовлення за традиційними технологіями таких лікарських форм : таблетки , мазі , пластирі , екстракти , настоянки , розчини для інфузій та підшкірних ін`єкцій . У 1913 р. на ІІІ міжнародній хіміко-фармацевтичній вистивці у Відні продукція львівської фабрики "Лаокоон" була відзначена золотою медалю і почесним дипломом . Фабрика почали продукувати й власнi фiрмовi препарати, зокрема популярний на той час препарат арсену для пiдшкiрних iн'єкцій.
1921 р. став визначальним для фабрики, вона перетворилася в акціонерне товариство з обмеженою відповідальністю і вийшла з-під юрисдикції фірми "Петро Міколяш і Спілка", а в 1923 р. стала самостійним акціонерним товариством, капітал якого становив 115 тисяч злотих. За станом на 2 січня 1937р. він зріс до 253 тисяч, а в 1938р. - до 414 тисяч злотих.
Товариство закладів хімічних "Лаокоон" (так у 20-30-ті рр. іменувалася фабрика) мало такі дільниці: хімічну, органопрепаратів, галенових, патентних препаратів, лікарських рослин і реактивів.
У 1938 р. на "Лаокооні" виготовлено понад 65,8 т продукції вартістю близько 844,5 тисячі злотих. Органопрепарати з маркою "Лаокоон" - оварин, пітуітрин, панкреатин, тиреоідин, тестекулін, омнопон, препарати вісмуту реалізувалися в аптеках міст Галичини й Польщі. Фабрика випускала 19 найменувань препаратів у 80 різних упаковках. Крім того, в номенклатурі продукції фабрики було 43 патентні препарати, 87 - ампульних, 7 - ветеринарних, багато таблеткованих і фасованих галенових препаратів. Хімічний відділ підприємства виготовляв саліцилову, ізовалер'янову, молочну кислоти та їхні похідні. Все це свідчить про досить високий на той час техніко-технологічний рівень виробництва.
У вересні 1939р. радянська влада націоналізувала у числі перших "Лаокоон", 7 квітня 1945 р. зареєстровано завод медичних препаратів "Лаокоон", підпорядкований Головукрхімфармпрому Народного комісаріату охорони здоров'я УРСР. В той час у структурі підприємства були такі відділи: виробничий, технічного контролю, адміністративно-господарський, постачання і збуту, бухгалтерія, аналітична лабораторія та допоміжні служби. Через рік функціонувало вже шість цехів: напівфабрикатів, гормонів, біоорганічного синтезу, ампульний, таблетковий, фасувально-пакувальний.
У 1947 р. в основному закінчено реконструкцію існуючих цехів та відкрито два нові цехи - ампульний і готових лікарських засобів. Освоєно таблеткування і дражування ліцетину, випуск гепарину з печінкового екстракту, технологію виробництва сірко-ртутної, цинкової, сірчаної та іхтіолової мазей, а також настоянок.
Донедавна ВО "Львівфарм"(з 1986р.) - попередник акціонерного товариства "Галичфарм" - було в системі Мінмедпрому СРСР. Після відповідних законодавчих актів, ухвалених Верховною Радою, та постанов уряду України воно перейшло у 1991 р. у відання Міністерства охорони здоров'я України й підпорядковано концерну "Укрмедбіопром".
АТ "Галичфарм" успішно співпрацює з науково-дослідними організаціями України. Як приклад можна навести створення нового оригінального вітчизняного препарату, який володіє добре вираженою гепатопротекторною і кардіопротекторною дією, тіотріазоліну, розробленого Запорізьким медичним університетом (керівник професор І.Мазур) і Державним науковим центром лікарських засобів (керівник професор В.Георгієвський). Нині цей препарат випускає АТ "Галичфарм" спільно з НВО "Фарматрон" у вигляді розчину для ін'єкцій і в таблетках.
Перспективи розвитку АТ "Галичфарм" нерозривно пов'язані із впровадженням GMP. Сьогодні діяльність однотисячного колективу сфокусована на виконання ретельно розробленого поетапного підходу до впровадження норм GMP, що передбачає реструктуризацію проблемних зон і поступовий перехід до менш пріоритетних дільниць. GMP розпочинається з роботи з персоналом. У 2000 році був зроблений важливий крок: створено відділ забезпечення якості, у функції якого входять підготовка заводу до роботи за стандартами GMP. Ця структура покликана працювати з людьми: підготувати свідомість, відшліфувати поведінку на кожному робочому місці. Адже правила GMP встановлюють лише стандарти, які необхідно впровадити, а дотримання цих стандартів є

обов'язком виробника.
Саме виробник повинен брати на себе відповідальність за якість власної продукції, не перекладаючи її на державні інституції.
Ювілейний період став для підприємства періодом напрацювання методології управління, стратегіїї маркетингу. Напрацьовано нові технології продажу та просування продукції на ринок, виробництво переорієнтовано на потреби ринку. І результати,безперечно, тішать: підприємство забезпечило у 2000 році ріст обсягу продаж на 46%, що більше середньостатистичного показника по галузі. Цього ж року підприємство взяло участь у V Українському національному конкурсі якості управління і стало його фіналістом.
АТ "Галичфарм" - переможець Третього національного рейнингу "Панацея - 2002" у номінації "За збереження і розвиток традицій".
Стратегічні принципи, яких АТ "Галичфарм" дотримується в своїй діяльності:

етика бізнесу, що передбачає чесність і відвертість у ділових відносинах (виконання зобов'язань, надання правдивої інформації, шанобливе відношення до законодавчих актів і т.д.)

гарантія якості виготовленої продукції: (організація стандартів якості згідно цільових груп покупців: споживчий стандарт, стадарт обслуговування і т.д.)

увага до кінцевих споживачів і посередників, прагнення цілковитого задоволення їх потреб або можливих претензій

увага до суспільства, яка виражена передусім у використанні екологічно-безпечної технології, відповідної законодавству про охорону навколишнього середовища

увага до співробітників, яка виявляється у створенні такої атмосфери, яка сприяла б корпоративній згуртованості, отриманні задоволення від роботи, що виконується, справедливе і чесне відношення до співробітників.

Розроблена стратегія розвитку фармацевтичнного підприємства при наявності здорового конкурентного середовища не лише дасть можливість забезпечити себе соціальним товаром, але й дозволить вписати свою змістовну сторінку в історію фармації України.

ФІЛОСОФІЯ ЯКОСТІ ВІД АТ «ГАЛИЧФАРМ»

Чи є щось важливіше, ніж здоров’я людини? На жаль, усвідомлення цього нерідко починається лише тоді, коли стає вже надто пізно. Саме тому так важливо вчасно розпізнати хворобу і подолати її. «Здолаємо недугу разом» — такий девіз одного з найбільших у Західному регіоні України виробника лікарських засобів — АТ «Галичфарм».

Нещодавно «Галичфарм» відзначив 90-ліття. Свій початок підприємство бере від фабрики «Лаокоон», створеної у Львові в 1911 р. З перших днів існування на фабриці наполегливо працювали над створенням надійної репутації, взявши за основу дотримання принципів якості. Минуло небагато часу і фабрика здобула високий рейтинг на європейському фармацевтичному ринку. У 1913 р. на 3-й Міжнародній фармацевтичній виставці у Відні продукцію «Лаокоону» було відзначено золотою медаллю та почесним дипломом.

Ірина Нестор, директор з якості АТ «Галичфарм»

Сучасне АТ «Галичфарм» успадкувало традиції європейської якості. Результати не забарилися — у 2000 р. підприємство взяло участь у 5-му Українському національному конкурсі якості на засадах Європейської моделі ділової досконалості, за результатами якого його нагороджено дипломом та медаллю «За найвищу якість» у номінації «Великі підприємства». Сьогодні АТ «Галичфарм» має ще й спеціальний диплом у номінації «За збереження і розвиток традицій», отриманий у 3-му Національному рейтингу фармацевтичної галузі України «Панацея», і сертифікат на Систему управління якістю (ДСТУ ISO 9001–2001, реєстраційний номер UA2.010.585).

Керівництво АТ «Галичфарм» підтримує тісні зв’язки з міжнародними організаціями, що працюють за проектом реструктуризації українських підприємств TACIS, — Barents Group, DFID. Проведені консультації та аудит господарської діяльності підприємства допомогли визначити проблемні питання та намітити шляхи їх розв’язання.

Сьогодні вже можна констатувати існування на АТ «Галичфарм» розробленої фахівцями стратегії якості, що базується на таких принципах:*

Сильні лідери (цілеспрямовані, активні, здатні сприймати і розвивати нові ідеї) та працездатна команда. Успіх запровадження стандартів ISO серії 9001 залежить від знань, досвіду та інтуїції керівників, їх компетенції та аналітичних здібностей. Розуміння необхідності перебудови виробництва, вміння швидко реагувати на мінливий попит на фармацевтичному ринку розцінюються на підприємстві як важливі умови результативності та ефективності системи якості.*

Добре налагоджена робота з навчання персоналу, мотивація високоякісної роботи. Увесь персонал підприємства (незалежно від займаної посади) постійно навчається, зокрема, бере участь у тренінгах, які проводять фахівці таких відомих організацій, як Healthside information servicesPall, Glatt.

Працівники підприємства підвищують свій професійний рівень, проходячи спеціальну підготовку на базі Української асоціації якості, Київського інституту інвестиційного менеджменту, Української академії якості, Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Національного університету «Львівська політехніка», в рамках проекту «Сприяння реструктуризації фармацевтичної промисловості України» ТАCIS. Під час проведення на підприємстві занять з Належної виробничої практики (GMP), фармацевтичного маркетингу, фінансової реструктуризації діяльності підприємства фахівці проекту ТАCIS «Сприяння реструктуризації фармацевтичної промисловості України» в травні–липні 2000 р. відзначили, що всі учасники продемонстрували високий рівень знань. *

Добре налагоджена система стратегічного та поточного планування.*

Децентралізація управління та розвиток горизонтальних зв’язків, доступність керівників для працівників, залучення персоналу до процесів удосконалення та управління. Застосовуються нові форми діалогу з персоналом, запроваджено систему щомісячних

Дільниця таблетно-фасувального цеху

неформальних звітів, у яких кожний менеджер може висловити свою думку щодо виробничих та управлінських процесів на підприємстві і запропонувати власні методи їх поліпшення, проводяться соціологічні дослідження серед персоналу.

Систематичне вивчення ринку і встановлення сталих зв’язків із споживачами, розвиток фірмової торгівлі, систематичні опитування організацій-споживачів сприяють підвищенню конкурентоспроможності продукції підприємства.

На АТ «Галичфарм» існує практика вибору партнерів-постачальників. Серед критеріїв, за якими оцінюють постачальників, важливе значення мають виконання вимог щодо якості, зазначених у попередніх контрактах, ділові якості, ситуація на ринку, пов’язана з цінами. Зокрема, постачальник скляної тари ВАТ «Полтавський завод медичного скла» має сертифіковану систему управління якістю відповідно до норм DIN EN ISO 9001:2000.*

Широке використання передового досвіду, запровадженого на аналогічних щодо профілю фармацевтичних підприємствах Польщі, Чехії, Німеччини, Угорщини, Голландії, оновлення портфеля продукції.*

Обмін інформацією із зовнішніми організаціями, залучення їх до процесів удосконалення виробництва.

У жовтні 2002 р. система управління якістю АТ «Галичфарм» пройшла сертифікацію на відповідність ДСТУ ISO 9001 за версією 2000 р. в системі УкрСЕПРО. Подальше вдосконалення системи якості, в основі якої лежать принципи GMP, залишається одним із стратегічних напрямків діяльності АТ «Галичфарм».

На підприємстві добре усвідомлюють, що в умовах конкурентної боротьби за споживача виграє лише той, хто, використовуючи сучасне устаткування та технології, здатний оперативно налагодити у випуск нових високоякісних препаратів, які користуються попитом, та доступні за ціною. Очевидно, що запровадження системи якості без відповідної технологічної перебудови підприємства не дасть потрібного ефекту. Тому в АТ «Галичфарм» розроблено організаційно-технічні заходи поетапного впровадження принципів GMP.

Першим кроком у цьому напрямку було створення на базі таблетно-фасувального цеху дільниці з виготовлення лікарських засобів у формі таблеток та проведення в 2002 р. кваліфікації чистих приміщень відповідно до умов отримання сертифіката GMP.

У 2003 р. почне працювати дільниця з виробництва лікарських засобів у формі розчинів для ін’єкцій, оснащена обладнанням визнаних у світі фірм «ROTA» (Німеччина) та «FEDEGARI» (Італія). Щоб не допустити помилок, проект будівництва цієї дільниці було піддано експертизі на відповідність вимогам GMP.

АТ «Галичфарм» постачає свою продукцію в Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Латвію, Молдову, Туркменію, Грузію, Казахстан, Киргизію, Росію, Таджикистан, Узбекистан. Відповідно до міждержавних угод сертифікат на Систему управління якістю в системі УкрСЕПРО визнається в країнах СНД. Він є гарантом якості продукції підприємства та ознакою високої довіри споживача.

Одним з основних аспектів діяльності АТ «Галичфарм» є максимальне врахування інтересів усіх зацікавлених сторін: споживачів, постачальників, партнерів, персоналу. На підприємстві вивчають побажання щодо вдосконалення співробітництва усіх цих сторін з розподілом вигод від досягнутих результатів. У цьому напрямку діяльності АТ «Галичфарм», як і в усіх інших, суттєву допомогу надає створена на підприємстві Система управління якістю.

З 7 по 10 листопада 2000р. в Києві проходив 5-й Український національний конкурс якості і 9-й Міжнародний форум "Дні якості в Києві".

Колектив АТ "ГАЛИЧФАРМ" прийняв участь в конкурсі на засадах Європейської моделі ділової досконалості. Філософія моделі проста: щоб досягнути досконалості, необхідно постійно вдосконалювати свою роботу; щоб бути конкурентноздатними, необхідно завжди співставляти свою продукцію з запитами споживачів.

Ми намагаємося спрямовувати свою діяльність на максимальне задоволення потреб усіх зацікавлених сторін: споживачів, постачальників, персоналу, власників, суспільства в цілому, оскільки розуміємо, що таким повинен бути шлях до перемоги.

Конкурсна комісія оцінила здобутки колективу в управлінні підприємством і визнала АТ "ГАЛИЧФАРМ" лауреатом на регіональному рівні і фіналістом на національному рівні, нагородивши дипломом і медаллю "За найвищу якість" в номінації "Великі підприємства".

“Фармацевтична Асоціація України” визнала “Галичфарм” кращим у номінації “За збереження і розвиток традицій”

Рейтингова комісія Всеукраїнської громадської організації “Фармацевтична Асоціація України” визнала колектив АТ “Галичфарм” переможцем у номінації “За збереження і розвиток традицій”. Експерти визнали, що підприємство зробило значний внесок у розвиток фармацевтичної галузі та організувало ефективне забезпечення населення ліками. Також АТ “Галичфарм” нагородили Почесною грамотою Фармацевтичної асоціації ряд працівників та колективів фармацевтичного сектору області.

Таке рішення ухвалено за результатами проведення під егідою Фармацевтичної Асоціації України щорічного професійного конкурсу – Національний рейтинг фармацевтичної галузі України “Панацея-2002” присвяченого Дню фармацевтичного працівника.

Фахівці Асоціації входять до складу робочих груп Верховної Ради, які активно працюють на підготовкою змін та доповнень до Закону України “Про лікарські засоби”. В підготовці нормативно-правової бази фармацевтичної галузі беруть активну участь ректор Львівського державного медичного університету ім. Данила Галицького, президент Галицької фармацевтичної асоціації Борис Зіменковський, члени асоціації – гендиректор Львівської обласної аптечної корпорації В. Зіниха, директор підприємства “Львівдіалік” В.Мусянович, директор ПП “Данфарм” Р. Говзан.

Розвитку підприємства АТ “ГАЛИЧФАРМ”

Львівське акціонерне товариство «Галичфарм», яке 90 років тому називалося «Лаокоон» і поряд з відомими західними фармацевтичними фабриками продавало лікарські препарати власного виробництва на австро-угорському ринку, сьогодні є основним виробником фармацевтичної продукції в Західному регіоні України.

Нині продукція «Галичфарм» добре відома в Україні та країнах ближнього зарубіжжя. Підприємство випускає понад 80 лікарських препаратів різних фармакотерапевтичних груп.

У цьому році АТ «Галичфарм» святкує свій 90-річний ювілей. Напередодні цього свята кореспондент «Щотижневика АПТЕКА» зустрівся з керівниками цього підприємства.

До 90-річного ювілею АТ «Галичфарм» прийшов з гарними здобутками. Підприємство відроджується, повертається його багаторічна слава. Доцільно відзначити, що у 80-х роках завод «Галичфарм» входив у п’ятірку найпотужніших фармацевтичних підприємств СРСР.

2000 р. став для підприємства роком напрацювання методології управління, стратегії маркетингу. За словами президента АТ «Галичфарм» Сергія Баськова, на сьогодні вирішені гострі проблеми, які ще були кілька років тому: відсутність обігових коштів, пролонгована кредиторська та дебіторська заборгованість.

Сергій БАСЬКОВ

Президент АТ «Галичфарм»—

Минулий рік став для підприємства роком напрацювання методології управління, стратегії маркетингу. Напрацьовано нові технології продажу та просування продукції на ринок, виробництво переорієнтовано на потреби ринку. І як результат — план обсягів реалізації 2000 р. було повністю виконано.

У минулому році, незважаючи на жорстку конкуренцію на фармацевтичному ринку, підприємству вдалося збільшити обсяги реалізації продукції, повністю погасити заборгованість по заробітній платі. В 2000 р. оплата праці підвищилася на 40%, вперше за останні роки працівники заводу одержали премії.

Було напрацьовано нові технології продажу та просування продукції на ринок, виробництво переорієнтовано на потреби ринку. І як результат — план обсягів реалізації 2000 р. повністю виконано.

Як зазначив Сергій Баськов, у 2000 р. було зроблено ще один дуже важливий крок — створено відділ забезпечення якості, у функції якого входить підготовка заводу до роботи за стандартами GMP. У 2000 р. зусиллями співробітників цього відділу були розроблені стандарти з усіх напрямків роботи підприємства. У тому ж році АТ «Галичфарм» взяв участь у V Українському національному конкурсі якості управління і став його фіналістом. Участь у конкурсі дозволила виявити недоліки в управлінській діяльності і визначити шляхи її подолання.

Додамо, що на підприємстві затверджено кошторис витрат на створення кількох ділянок з виробництва лікарських препаратів за стандартами GMP, виділено кошти для навчання спеціалістів за відповідними програмами.

На думку Сергія Баськова, перспектива розвитку АТ «Галичфарм» нерозривно пов’язана із впровадженням GMP. Це дозволить посісти чільне місце серед підприємств галузі і, головне, дасть можливість освоїти виробництво нових сучасних препаратів, ефективно співпрацювати із західними фармацевтичними компаніями.

Святослав ПОЛІТИЛО

Комерційний директор—

Ми намагаємося оптимально забезпечувати партнерів-дистриб’юторів своєю продукцією, зменшувати дефектуру. На заводі постійно шукають нові форми роботи з покупцями, проявляючи максимальну гнучкість. У цьому році на АТ «Галичфарм» планується впровадження заходів, спрямованих на підвищення якості обслуговування, умови для співпраці стануть ще більш привабливими.

За словами комерційного директора Святослава Політило, збутова політика АТ «Галичфарм» побудована таким чином, щоб максимально задовольнити потреби ринку. Стратегія збуту скерована на співпрацю з тими оптовими фірмами, які постачають продукцію безпосередньо в аптечну мережу.

На підприємстві активно напрацьовується схема відпуску продукції через консигнаційні склади та представництва, у подальших планах впровадження системи регіональних представників.

Святослав Політило вважає, що необхідним є зворотний зв’язок з аптеками, дрібними гуртовиками, що дозволить якнайкраще вивчати та задовольняти попит, коригувати маркетингові плани, визначати оптимальні запаси на складах готової продукції та сировини, а також розраховувати обсяги виробництва.

За словами комерційного директора АТ «Галичфарм», підприємство намагається оптимально забезпечувати партнерів-дистриб’юторів своєю продукцією, зменшувати дефектуру. На заводі постійно шукають нові форми роботи з покупцями, проявляючи максимальну гнучкість. У цьому році на АТ «Галичфарм» планується впровадження заходів, спрямованих на підвищення якості обслуговування, умови для співпраці стануть ще більш привабливими.

Щодо фінансових показників, то порівняно з 1999 р. обсяг реалізації продукції АТ «Галичфарм» зріс на 46%, прибуток — на 23,5%, обсяг експортних поставок у минулому році збільшився майже вдвічі. Оборотність запасів на АТ «Галичфарм» в 2000 р. порівняно з 1999 р. зросла на 35%. АТ «Галичфарм» відмовилося від співпраці з ненадійними та недисциплінованими клієнтами, завдяки чому значно поліпшилася ситуація з реалізацією продукції, зросла обіговість коштів, завод погасив кредиторську заборгованість за сировину.

Ірина ОЛІЙНИК

Начальник відділу маркетингу—

Діяльність підприємства сьогодні спрямована на приведення всіх ресурсів у відповідність з вимогами ринку. Цей принцип дозволив оптимізувати запаси на складах, він є визначальним при розробці планів продажу, впровадженні нових препаратів.

Добрі партнерські відносини склалися у АТ «Галичфарм» із закордонними виробниками та постачальниками субстанцій. Мета такої співпраці — виробництво готових лікарських форм з високоякісної сировини, що відповідає міжнародним стандартам.

У поточному році АТ «Галичфарм» планує відкрити власну аптеку, яка була б «полігоном» для просування препаратів, а також додатковим інструментом для вивчення ринку.

За словами начальника відділу маркетингу Ірини Олійник, діяльність підприємства сьогодні спрямована на приведення всіх ресурсів у відповідність з вимогами ринку. Цей принцип дозволив оптимізувати запаси на складах, він є визначальним при розробці планів продажу, впровадженні нових препаратів.

На думку начальника відділу маркетингу, перспективною для АТ «Галичфарм» була б спеціалізація на випуску препаратів, виготовлених на основі рослинної сировини. Слід зазначити, що не кожне підприємство має можливість виготовляти такі лікарські засоби за замкненим виробничим циклом. Візитною карткою АТ «Галичфарм» давно вже стали препарати, виготовлені на основі рослинної сировини: УРОЛЕСАН, МУКАЛТИН, СТРОФАНТИН, КОРГЛІКОН, ФЛАМІН, ХЛОРОФІЛІПТ, ВІКАЇР. Варто згадати також новий препарат — розчин L-ЛІЗИНУ ЕСЦИНАТ (0,1% для ін’єкцій), виготовлений з плодів каштану кінського. Необхідно зазначити, що сировинна база Прикарпаття та Закарпаття вважається екологічно найчистішою в Україні. Отже, потрібно користуватися тими перевагами, які має підприємство, тим більш що на ринку відчувається попит на лікарські засоби, виготовлені з натуральної сировини.

На підприємстві працює досвідчений колектив науковців, серед яких доктор фармацевтичних наук, професор Тарас Грошовий, кандидат технічних наук Василь Дячок, кандидат фармацевтичних наук Леся Казмірчук та інші.

АТ «Галичфарм» успішно співпрацює з науково-дослідними організаціями України, особливо тісні стосунки завод підтримує з Державним науковим центром лікарських засобів — розробником більш ніж 70% препаратів АТ «Галичфарм».

Впровадження в життя розробленої на підприємстві стратегії розвитку дозволить не лише випускати конкурентоспроможну продукцію, посісти чільне місце серед вітчизняних товаровиробників, але й вписати нову сторінку в давню історію підприємства.

ВАТ «ГАЛИЧФАРМ» успішно творить історію вітчизняної фармацевтики, використовуючи нагромаджений 90-літній досвід випуску готових лікарських засобів та субстанцій з лікарських рослин. Протягом свого розвитку підприємство займало провідне місце у фармацевтичній промисловості. За здобутки колективу в управлінні підприємство визнане лауреатом на регіональному рівні та фіналістом на національному рівні і нагороджене дипломом і медаллю «За найвищу якість» в номінації «Великі підприємства». За обсягами виробництва ВАТ «Галичфарм» посідає шосте місце серед споріднених підприємств галузі. Асортимент складає 87 найменувань, з яких 15 – ексклюзивні.

Основними напрямками діяльності ВАТ «Галичфарм» є:
  промислове виготовлення лікарських розчинів для ін’єкцій в ампулах, таблеток, мазей, лініментів, гранул, екстрактів, сиропів, розчинів для зовнішнього та внутрішнього застосування;
  виробництво субстанцій рослинного і синтетичного походження; фасування лікарської рослинної сировини.
Товарна марка підприємства асоціюється з фітопрепаратами, виробництво яких із лікарської рослинної сировини в останні роки займає пріоритетний напрям. В мережу аптек надійшов оригінальний український препарат L-лізину есцинат, який протягом короткого часу викликав підвищений інтерес серед широкого кола практичних лікарів: нейрохірургів, анестезіологів, реаніматологів, травматологів. Технологія виробництва – екологічно чиста. Натуральна сировинна база: насіння каштану кінського – в межах карпатського регіону та Прикарпаття. Препарат, що не має аналогів, використовується при станах, які загрожують життю хворого: черепно-мозкові травми, набряки головного та спинного мозку. Це, безперечно, нове слово в лікуванні посттравматичних інтра- і постопераційних набряків будь-якої локалізації.
Для освоєння нових лікпрепаратів підприємство активно співпрацює з науково-дослідними інститутами. Результатом цього є «Гастро-Норм» – препарат колоїдного субцитрату вісмуту для лікування виразкової хвороби шлунка, дванадцятипалої кишки, а також гастриту, асоційованого з Helicobacter pylory.
AT «Галичфарм» — надійний партнер, спрямовує свою діяльність на максимальне задоволення потреб споживачів, постачальників, персоналу, власників, суспільства. Він гарантує високу якість, доступні ціни, гнучку систему знижок, доставку за адресою замовника.

10 грудня 1999р. АТ «Галичфарм» урочисто приймав шанованих гостей з Києва та Львова. Провідні вчені, виробники, дистрибутори та представники Львівської облдержадміністрації зібралися для того, аби за «круглим столом» обговорити нагальні проблеми медичної, ветеринарної та мікробіологічної промисловості Львова. «Ідея проведення цього зібрання належить голові Львівської облдержадміністрації Мирону Янківу, – сказав, відкриваючи роботу «круглого столу», президент АТ «Галичфарм», голова спілки роботодавців медичної і мікробіологічної промисловості Львівської області Сергій Баськов. – Ми повинні визначити найслабші ланки в сфері кооперації учасників регіонального фармацевтичного ринку, поді-литися досягненнями, закласти фундамент регіональної програми розвитку медичної, мікробіологічної галузі, ветеринарії і захисту рослин».
Оскільки тематикою «круглого столу» зацікавилося Міністерство охорони здоров’я України, вперше до Львова прибув і виступив перед медичною громадою міста заступник Державного секретаря МОЗ України Михайло Пасічник. Він, зокрема, сказав:
– Так сталося, що це моя перша поїздка теренами України на посаді заступника Держсекретаря Міністерства охорони здоров’я. Тому хотів би коротко розповісти, над чим сьогодні працює МОЗ та що заважає розвиткові фармації.
Як відомо, наша галузь і соціальна, і ринкова за своєю суттю, а це обумовлює необхідність застосування різних економічних підходів до вирішення поставлених завдань.

27 вересня у рамках 15-го набору слухачів програми МВА

Директор департаменту управління персоналом АТ"Галичфарм" Вох Данута відзначила професійність бізнес-школи у проведенні тренінгів, її можливість враховувати потреби конкретного клієнта.

Представники АТ"Галичфарм", Адвокатської компанії "Кайрос", АТ"Кредит Банк (Україна)", Дизайн студіі"Гердан-графіка", ЗАТ"Ензим", компанії "Kraft Foods Ukraine", компанії з управління активами "Портфельні інвестиції", Корпорації"ЕкоЛан", СП"НТОН", ТОВ"Укрнафтогазінвест", ТзОВ"Елекс", ТзОВ"Сенс", ТзОВ"Софт-серв", ТзОВ"Атлантик телеком", ТзОВ"Прем'єр-груп", ТзОВ"Інтер-буд", ТзОВ"Львівхолод", ТзОВ"Кімера-Львів" та інші, мали можливість зустрітись не лише із організаторами презентації, а й з її учасниками, серед яких були слухачі та випускники МВА ЛІМу; та дізнатись більше про історію програми МВА в тому числі в Україні; ознайомитись з умовами та графіком навчання, специфікою проведення лекцій та тренінгів, можливістю розвитку кар'єри.

Віце-президент Львівського ВАТ "Галичфарм" Сергій БАСЬКОВ

Усім вітчизняним фармацевтичним підприємствам уряд зробив категоричний припис: через два з половиною роки вони мусять відповідати міжнародному стандарту GMP (у перекладі - "належна виробнича практика"). Та щоб побудувати в Україні фармацевтичний завод за цим світовим стандартом, треба в середньому $200 млн. А нині у нашій країні тільки одне підприємство може похвалитися GMP-вишколом - Горлівський "Стирол". Та й то лише тому, що в нього інвестував гроші Горлівський хімкомбінат. Решта 20 великих фармзаводів, понад 50 фабрик та п'ять десятків дрібних підприємств, що мають ліцензію на випуск 1-2 препаратів, стоять біля підніжжя GMP.

Львівське ВАТ "Галичфарм", яке 90 років тому під маркою "Лаокоон" поряд з відомими західними фармацевтичними фабриками уже продавало свої препарати на австро-угорському ринку, сьогодні опановує ази "належної виробничої практики". "Контракти" поцікавились у віце-президента "Галичфарму" Сергія БАСЬКОВА перебігом цього процесу.

- Без сумніву, найефективніші "ліки", за допомогою яких можна швидко поставити на ноги підприємство, - фінансові ін'єкції. Але, коли бракує найдефіцитнішого нині грошового "препарату", що ви використовуєте як замінник для вживання підприємства у ринкову структуру?

- Ми наразі обмежуємось інтелектуальними інвестиціями та


Сторінки: 1 2 3